Türkiye

Yedinci Kabine Toplantısı Sonrası Açıklama

Yedinci Kabine Toplantısı sonrası Açıklama yapan Recep Tayyip Erdoğan, anneler gününü kutlayarak konuşmasına başladı. Konuşmanın devamında karantina sürecini ve planlanan uygulamaları açıklayan Erdoğan ” tablo güzel fakat rehavete kapılmamalıyız” ifadelerine yer verdi. Türkiye genelinde beklenen açıklamalar kabine toplantısı sonrasında Tayyip Erdoğan Tarafından yapıldı. Toplantıda görüşülen konuların arasında sokağa çıkma yasağı, iş yerlerinin açılması ve maskeler vardı.

Bez Maske ile ilgili yıkanabilir maske standartlarının belirlendiğini belirten Erdoğan ” Maskelere üst satış sınırı koyacağız. Bu şekilde fırsatçılığa yer vermeyeceğiz ” ifadelerine yer verdi.

yıkanabilir maske satılacak

Yedinci Kabine Toplantısı Basın Açıklaması

19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağının netleşti. Sokağa çıkma yasağı haftasonu ile birleştirilerek 4 gün olarak uygulanacak. Uygulamaya göre 16 Mayıs 00:00 Cumartesi – 19 Mayıs Salı 00:00 saatleri aralığında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.  Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin kademeli olarak hayata döndüğünü, 11 mayıs itibari ile bazı iş yerlerinin faaliyete tekrar geçtiğini duyurdu.

Erdoğan Yedinci Kabine Toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında ” Dünyanın koronavirüsü tam anlamıyla yenmesi ve normale dönmesi uzun zaman alacaktır. Vatandaşlarımız, hayata geçirdiğimiz bu uygulamalar ile kademeli olarak normal hayatlarına döneceklerdir fakat 10 mart öncesi gibi bir normal hayat düşünülmemelidir. ” ifadelerine yer verdi.

kabine-toplantısı-sonrası-açıklama

Gençler ve Yaşlılar İçin Sokağa Çıkma Yasağı Devam Ediyor

16 Mayıs – 19 Mayıs arası uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında 65 yaş üzeri yaşlılarımız ve 20 yaş altı gençlerimiz için aynı uygulamaya devam edilecek. Yaşlılar 17 Mayıs Pazar Günü saat 11:00 – 15:00 aralığında 4 saatlik süreyle dışarı çıkabilecekler. 20 yaş altı gençler için sokağa çıkma yasağı 2 güne bölünecek.

0-14 yaş aralığında olan gençler 13 Mayıs 11.00 – 15.00 aralığında dışarı çıkabilecek. 15-20 yaş aralığındaki gençler, 15 Mayıs Cuma Günü 11.00 – 15.00 aralığında sokağa çıkabilecekler.

9 Şehrimiz Daha Tekrar Hayata Dönüyor

Diyarbakır, Adana, Mardin, Trabzon, Ordu, Kahramanmaraş Şanlıurfa, Tekirdağ, Denizli olmak üzere 9 ilimiz daha hayata dönerek giriş ve çıkışları serbest hale getirilmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu