Türkiye

Ulaştırma Bakanı Görevden Alındı Yeni Bakan Adil Karaismailoğlu oldu

Dün gece saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ulaştırma bakanı görevden alındı ve görevi Adil Karaismailoğlu’na devretti. Türkiye’de gündem olan bu durum sonrasında eski bakan Mehmet Cavit Turhan devir teslim töreninde şu açıklamalara yer verdi. “Görevi yeni bakan arkadaşımız Adil Karaismailoğlu’na devrediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun”

ulaştırma bakanı görevinden alındı

Ulaştırma Bakanı Görevden Alındı Haberinden Sonra Yeni Bakan Merak Konusu Oldu

1966 Trabzon doğumlu olan Adil Karaismailoğlu Karadeniz teknik üniversitesinden mezun bir makina mühendisidir. Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamlayan bakanımız kariyerine 1995 yılında İBB’de Ulaşım Koordinasyon Müdürülüğünde başladı.

1998 yılında İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğüne geçiş yaptı. Karaismailoğlu İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmelerinin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici pozisyonlarında görev aldı. 2002 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Müdürlüğünde görev yaptı. Daha sonraki yıllarda Ulaşım Koordinasyon müdürlüğü, Ulaşım Daire Başkanlığı, Başbakanlık Toplu konut idaresi (TOKİ) İstanbul emlak dairesi başkanlığı ve İBB Genel sekreter yardımcılığı gibi üst düzey görevlerde yer aldı.

Geçen yıl ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan kararname ile Ulaşım ve Altyapı Bakan Yardımcılığına atandı. 28 Mart 2020 Tarihinde ulaştırma bakanının görevden alınması  ve yeni Ulaştırma bakanı olarak göreve başladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu