Türkiye

Türkiye ‘de 2020 Yılında 1.300’den Fazla Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye ‘nin 2020’nin başından beri beş farklı operasyon alanında 1.300’den fazla teröristi etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Türkiye Terörle Mücadeleden Vazgeçmiyor

Türkiye Terörle Mücadeleden Vazgeçmiyor

Cuma günkü operasyonlarda, çeşitli bölgelerdeki toplam 17 terörist etkisiz hale getirildi. Hulusi Akar Cuma günü yüksek rütbeli komutanlarla yaptığı toplantıda, 1 Ocak’tan bu yana operasyon alanlarında etkisiz hale gelen toplam terörist sayısının 1.359’a ulaştığını söyledi.

Terörle mücadele operasyonları sürerken, Türk Silahlı Kuvvetleri de yeni koronavirüs ile aynı hızda mücadele ediyor.

Diyerek şöyle devam etti: “Bu operasyonlara devam etmemiz çok önemli. Aynı zamanda askerlerimizin bulunduğu bu bölgeler de hiçbir şekilde bu virüsten etkilenmemeli. Bunun için olağanüstü çaba sarf ediliyor.”

Türk makamları sık sık söz konusu teröristlerin teslim olduğunu, öldürüldüğünü veya yakalandığı haberlerini açıklamaktadır.

Açıklamada belirli bir terörist gruptan bahsedilmese de, Türkiye uzun zamandır bölgede YPG / PKK’ya karşı operasyonlar yürütüyor.

Türkiye Terörle Mücadeleden Vazgeçmiyor

Türkiye ‘ye karşı 30 yılı aşkın süredir terörist saldırılarında bulunan PKK  terör örgütü, kadınlar, çocuklar ve bebekler de dahil olmak üzere 40.000 kişinin ölümlerinden sorumludur. YPG ise PKK’nın Suriye uzantısı olarak terör faaliyetlerini sürdürmektedir.

Geçen Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan virüs, en az 187 ülke ve bölgeye yayıldı. Avrupa ve ABD şu anda en çok etkilenen bölgelerin başında geliyor. Koronavirüs ile mücadele devam ederken Türkiye ‘de bir yandan terörün yayılmasını ve zarar vermesini engellemek için mücadelesine devam etmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu