Türkiye

Terörle mücadele yolunda ya olacağız ya da öleceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ” Terörle mücadele kapsamında yaptığı açıklamada ” Bu Yolda ya olacağız ya öleceğiz. ” ifadelerine yer verdi. Bakan Soylu ” Gabar’da, Cudi’de, Besta’da, Kel Mehmet’te ve Kato’da ya olacağız ya da öleceğiz ifadeleriyle Türkiye’nin tavrını ortaya koydu.

Terörle Mücadele Söz Konusu Olunca Türkiye’de Tavırlar Çok Sert

16 Mayıs’ta Şırnak’ta faaliyete açılan İHA taktik Merkezi’nin açılışını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerçekleştirdi. Bu bölgelerde Türkiye olacak. Türkiye bu bölgelere destek verecek. 2020 yılı sonrasına bu iş kalmayacak ifadelerine yer veren Bakan Soylu terörle mücadelede Türkiye’nin yaptıklarını anlattı. Emniyet Genel Müdürü görevini yürüten Mehmet aktaş ve Jandarma Genel Komutanı konumunda bulunan Arif Çetin ile birlikte Şırnak’a gelen Bakan Soylu Türkiye’nin ortaya koyduğu tavrı gösterdi.

terörle-mücadele-devam-ediyor

İHA’ların Önemini Açıkladı

Türkiye Cumhuriyeti terörle mücadelede her daim gereken karşılığı verdi. Vatandaşların huzurla uyumasını sağlayan cesur Türk Askerleri her daim göreve hazır halde bekliyor. Şırnak bölgesinde son zamanlarda Türk Askeri sayesinde birçok Terör Örgütü üst düzey yöneticisi etkisiz hale getirildi. Son 4 günde Şırnak’ın Bestler dereler bölgesinde terör örgütüne ciddi darbe vuruldu. Birçok mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi. Terör örgütüne bağlı birçok mühimmat deposu ele geçirildi.

İnsansız Hava Araçlarının önemini anlatan Bakan Soylu, Türkiye’nin askeri teknolojide gayet ileride olduğunu belirtti. İnsansız hava araçları(İHA) sayesinde birçok terörist etkisiz hale getirilebiliyor. Bu sayede askeri kayıp vermeden operasyonlar yürütülebiliyor. İHA’lar sayesinde hem sınır içi hem sınır dışı birçok operasyon yürütülebileceğini belirten Bakan Soylu açılışı yaptıktan sonra helikopter ile dolaşarak bölgeyi kontrol etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu