Türkiye

Tayyip Erdoğan Soylu’nun istifasını kabul etmedi

Dün akşam Türkiye’nin gündemine oturan istifa olayından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu‘nun istifasını kabul etmedi. İstifa paylaşımını twitter üzerinden yapan Bakan Süleyman Soylu “Cumhurbaşkanım beni affetsin” diyerek istifasını vermişti.

Türkiye‘nin karış karış her noktasında görev yapan tüm Türkiye tarafından nasıl çalıştığı bilinen bakanımızın istifasından sonra Sosyal medyada emsali görülmemiş bir dayanışma başladı. Vatandaş “Millet olarak biz senin istifanı kabul etmiyoruz Soylu İnsan” gibi paylaşımlarla bakana destek verdiler.

Tayyip Erdoğan Soylu’nun istifasını kabul etmedi İletişim Başkanlığı Açıkladı

2 Günlük sokağa çıkma yasağında marketlere koşan, mesafe kuralını umursamayan vatandaşlar yüzünden istifasını veren bakan şu açıklamalarda bulunmuştu. “Yıllardır edindiğim tecrübe ile karşımıza çıkan tablo böyle olmamalıydı. Kötü bir niyetim yoktu. Tek amacım 2 günlük sokağa çıkma yasağı süresince virüsün çoğalmasını engellemekti” 

süleyman soylu istifa etti cumhutbaşkanı reddetti

SOSYAL MEDYA BU MESAJLARLA SALLANDI

Tüm haber kanallarında ve sosyal medyada Türkiye tarihinde görülmemiş bir dayanışma başlatıldı.

  • Süleyman Soyluyu yedirmeyiz
  • Halk olarak senin istifanı kabul etmiyoruz yiğit adam
  • Şu anda pkk – hdp tüm vatan hainleri bayram ediyor
  • Bu istifayı cumhurbaşkanının ret etmesi yapılacak en doğru şeydir
  • Cumhuriyet tarihinin en başarılı iç işleri bakanı Sayın Süleyman Soyludur
  • Süleyman Soylu göreve devam etmelidir
  • Umarım bu bir şakadır Kararı duyduğum andan itibaren başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Süleyman Soylu bizim göz bebeğimizdir.
  • Süleyman Soylu Sen bu devletin demir yumruğusun. Türk Milleti istifanı kabul etmiyor.

süleyman soylu tweet

Bu tarz tweetler ile dolan twitter dün gece Bakan Soylu’nun istifası ile sallandı. İletişim Başkanlığı Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada istifa olayı ile ilgili şu açıklama yapıldı ” Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu