Türkiye

Sınırı Aşan Mülteci Sayısı 100 Bin 577!

Edirne Üzerinden Ülkemizden Ayrılan Mülteci Sayısı Artıyor

mülteciler sınırda

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada ülkemizden ayrılan mülteci sayısının 100 bin 577 olduğu belirtildi.

Ülkemizde bulunan göçmenlerden Avrupa’ya geçmek isteyenleri durdurmama kararının ardından başta Suriyeliler olmak üzere mültecilerin birçoğu Yunanistan ve Bulgaristan’a geçmek istiyor.

27 Şubat Perşembe akşamı tüm ülkeyi yasa boğan Rusya destekli Esed rejiminin havadan ve karadan düzenlediği saldırılarda 34 askerimiz şehit oldu. Türkiye, bu elem olayın ardından  Avrupa’ya geçmek isteyen mültecileri durdurmayacağını açıkladı. Türkiye’nin bu hamlesi hem Birleşmiş Milletler (BM) hem de Avrupa Birliği’nde soğuk duş etkisi yarattı .Kuruluşlar, hem Türkiye’ye hem de dünyaya mülteci göçünü durdurmak için harekete geçme çağrısı yaptı.

Avrupa’ya Gitmek İsteyen Mülteciler Pazarkule Sınır Kapısında

Başta Suriyeliler olmak üzere ülkemizde bulunan ve Avrupa’ya geçmek isteyen mülteciler Yunanistan sınır kapsında. Mülteciler, Yunanistan’ın kendilerine uyguladığı gayri insani müdahalelerinin ardından Meriç Nehrinden botlar ve sallarla sınırı geçiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu