Türkiye

Kırıkkale’de Hıristiyanlığın İlk Dönemlerine Ait Dua Kitapları Ele Geçirildi

Hıristiyanlığın İlk Dönemlerine Ait Dua Kitapları Ele Geçirildi

Kırıkkale’de jandarma ekiplerince operasyon düzenlendi. Suriye’den getirilen Hristiyanlığın ilk dönemlerine ait ikonografik sahnelerin tasvir edildiği dini görsellerin ceylan derisi üzerine işlendiği 3 dua kitabı 2,5 milyon liraya satılmaya çalışılırken ele geçirildi.Operasyonda 1 kişi ise gözaltına alındı.

kirikkale-de-hiristiyanligin-ilk-donemlerine-ait-dua-kitaplari-bulundu

 

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar üzerine bir şüphelinin, Suriye’den getirdiği tarihi eser niteliğindeki dua kitaplarını satmak için alıcı aradığını tespit etti.

2,5 MİLYON LİRAYA SATMAYA ÇALIŞIRKEN GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, şüpheli M.A.’yı tespit ederek, merkeze bağlı Yukarı Mahmutlar köyünde kitapları almak için buluşma ayarladı. Cumhuriyet Baş savcılığı’nın kararı doğrultusunda müşteri gibi davranarak M.A. ile diyalog kuran ekipler, kitapları 2 milyon 500 bin TL’ye satmaya çalışan M.A.’yı suçüstü yakalayarak gözaltına aldı.

SURİYE’DEN KAÇAK YOLLARLA ÜLKEYE SOKULDU

M.A.’nın yapılan üst aramasında, üzerinde Suriye’den kaçak yollarla ülkeye getirildiği tespit edilen Hristiyanlığın ilk dönemlerine ait ikonografik sahnelerin ve dini görsellerin ceylan derisi üzerine işlendiği 3 dua kitabı ele geçirildi.
Gözaltına alınan M.A.’nın jandarmadaki işlemleri devam ederken, muhafaza altına alınan tarihi eser niteliğindeki kitapların İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne teslim edildiği öğrenildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu