Türkiye

İzmirde Yangın Hakkında Son Gelişme

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, İzmir’in Narlıdere ilçesindeki Folkart Kompleksi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan yangınla ilgili açıklama yaptı. Bakanın değerlendirmesine göre yangın, sitedeki 40 daireden birindeki elektrik kontağından çıkmış gibi görünüyor. Neyse ki, herhangi bir can kaybı bildirilmedi. Bakanın sözleri, uygun elektriksel güvenlik önlemlerinin alınmasının önemini vurgulamakta ve bu konuda sürekli tetikte olunması gerektiğini hatırlatmaktadır.

İzmir’in Narlıdere semtinde bulunan muhteşem Folkart Kompleksi’nde, akşamın sakin saatlerinde feci bir yangın çıktı. Sadece birkaç dakika içinde, amansız alevler 8 katlı yapının tamamını tüketti ve arkalarında yıkımdan başka bir şey bırakmadı.

Son yaşanan olaya müdahale üzerine kısa sürede bölgeye itfaiye, AFAD, UMKE ve Orman İşletme Müdürlüğü’nün de aralarında bulunduğu çok sayıda ekip sevk edildi. Neyse ki şu ana kadar herhangi bir can kaybı bildirilmedi. Saygıdeğer Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu dayanışma ve destek amacıyla sahayı ziyaret ederek gelişmeleri yakından takip etti.

Sayın Bakan Kasapoğlu geçtiğimiz günlerde değerli gazetecilerle yaptığı açıklamada, meydana gelen talihsiz yangın nedeniyle herhangi bir yaralanmanın meydana gelmediği güvencesini verdi. Yangının menşei ile ilgili olarak Bakan, yangından etkilenen İzmir kentine geçmiş olsun dileklerini incelikle iletmiş ve olayın 40 konutun bulunduğu bir bloğun şiddetli bir şekilde yanması olduğunu ortaya koymuştur. Elektrik kontağı nedeniyle çıktığı tahmin edilen yangında çok şükür herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Yakın zamanda çıkan yangının ardından, alevlerin herhangi bir yaralanmaya yol açmadığını bildirmemiz büyük bir rahatlık. Bazı vatandaşlar tahliye etmeye çalışırken panik yaşayarak yaralanırken, yangının kendisi herhangi bir zarara yol açmadı. İtfaiyemizin hızlı ve etkin müdahalesi ile UMKE ve AFAD’ın yardımları sayesinde yangın büyük ölçüde kontrol altına alınmış ve bir bloğun tamamı söndürülmüştür. Bu acil durum müdahale ekiplerinin adanmışlıkları ve sıkı çalışmaları için minnettarız ve yangının diğer bloklara yayılma riskinin olmadığı konusunda halkı temin edebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu