GündemTürkiye

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 21 Mayıs Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çam ve Sakura şehir hastanesinin de eklenmesi ile Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’un uluslararası bir sağlık merkezine haline gelmesi yolunda büyük bir adım daha atıldı.

İstanbul’un Yeni Şehir Hastanesi Çam ve Sakura Hizmete Başladı

İstanbul'un Yeni Şehir Hastanesi Çam ve Sakura Hizmete Başladı

Türkiye’nin Rönesans Healthcare’in ve Japonya merkezli Sojitz Corporation’ın bir projesi olan hastanenin açılışında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, bu hastanenin köklü ve çok boyutlu Türk-Japon dostluğunun bir eseri olduğunu söyledi.

Son teknoloji olan tesisi tanıtan Erdoğan, “sadece estetik açısından değil, aynı zamanda teknolojik altyapısı, ilişkili binaları, konumu, tesisleri ve diğer özellikleri ile de İstanbul’un gurur duyulacak bir yapısı oldu” dedi.

Bu hastanelerin İstanbul’u sağlık açısından uluslararası arenada söz sahibi konuma geleceğini sözlerine ekledi.

Japon Başbakanı Shinzo Abe, video konferans aracılığıyla hastane açılış törenine katıldı.

Shinzo Abe

Abe, Türk halkına iyi dileklerini iletti ve yeni hastanenin adı ‘Çam’ın sağlığı ve Japon Sakura’nın kiraz çiçeğini sembolize ettiğini söyledi.

Abe, “Geçen gün Sayın Erdoğan’la yaptığımız telefon görüşmesinden sonra tekrar görüşme fırsatı olmasından dolayı çok mutluyum. Telefon görüşmemiz sırasında açılış törenine video konferans yoluyla katılmaya davet edildim.” Dedi. “Ayrıca yedi yıl önce Marmaray’ın açılış törenine katıldım.”dedi.

Abe, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin “güçlü” önderliğinde koronavirüsün yayılmasına karşı çabalarına saygı duyduğunu söyledi.

“Bu girişimin bir parçası olan herkese minnettarlığımı iletmek istiyorum. Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Türkiye’nin en son teknolojiyle donatılmış en büyük hastanelerinden biri.”diyerek sözlerini bitirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu