EkonomiTürkiye

İhtiyaç Sahipleri İçin Milli Dayanışma Kampanyası Başlatılıyor

Koronavirüs ile mücadele kapsamında destek paketinin duyurulmasının ardından şimdi de milli dayanışma kampanyası başlatılıyor. Salgın her geçen gün katlanarak dünyada binlerce insanın ölümüne sebep oluyor. Türkiye koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok iş yerlerinin faaliyetlerini durdurdu.

Tüm yurtdışı uçuşlar iptal edildi. Acil olmayan tüm iç hat uçuşları da geçici bir süre askıya alındı. Bazı şehirler, köyler ve kasabalar tamamıyla karantinaya alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı duyuru da tüm ihtiyaç sahipleri için milli dayanışma kampanyası başlatıldığını duyurdu. Koronavirüs hayatı durdurdu ama ödemeler hala durdurulmadı. Kredi, kredi kartı ödemeleri, fatura ödemeleri ve kira ödemeleri hala durdurulmadığı için vatandaş zor durumda kaldı.

milli dayanışma kampanyasına destek verin

Milli Dayanışma Kampanyası için ilk bağış Erdoğan’dan geldi

Milli dayanışma kampanyasına ilk bağış Cumhurbaşkanından geldi. Recep Tayyip Erdoğan 7 aylık maaşını yaparak ilk bağışçı oldu. Erdoğan konuşmasında ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi ve onlara yardım yapılması için bu kampanyanın gerekli olduğunu belirtti. Konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

” Sivil toplum kuruluşlarımızın da, imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalıştığını biliyoruz. Bu konuda da devletin öncülük etmesini gerekli gördüğümüz için Milli dayanışma kampanyası başlatıyoruz. Biz bize yeteriz diyerek başlattığımız bu kampanya için Aile, Sosyal Hizmetler ve Çalışma Bakanlığımız tarafından bir yardım hesabı açıyoruz. Ayrıca belirleyeceğimiz kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek.Amacımız yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzre, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.”

Detaylı konuşmayı Cumhurbaşkanımızın Resmi Twitter hesabı olan bu bağlantıdan dinleyebilirsiniz;

 https://twitter.com/RTErdogan/status/1244689350421602306

milli dayanışma kampanyası hesap numaraları

Kampanyaya Destek Olmak için Neler Yapmak Gerekiyor

Destek olmak için  kısa mesaj olarak tüm operatörlerden KORONA yazıp 8119 ‘a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz her kısa mesaj ile 10 TL bağış yapabilirsiniz. Ayrıca yukarıda belirtilen hesap numaralarına istediğiniz kadar bağışta bulunabilirsiniz. Kampanya başladığından bu yana birçok bakan, ünlü, sanatçı, şarkıcı, yazar, yerli , yabacı, kurumdan milyonlarca destek geldi. Kampanya kapsamında 1 ayda toplanacak paranın 5 milyar TL’yi geçeceği öngörülüyor.

Kampanya detayları hakkında devletle anlaşmalı Vakıfbank, Ziraat bankası ve Halk bank gibi bankalardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Haber hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu