Türkiye

HASAN SANCAK 14 YILDIR ADALET ARIYOR!

Noter Onaylı Rüya ‘Gıda Işınlama Senaryosu’ nu kopyalanan iddiasıyla Coca Cola’yı 2006 yılında mahkemeye veren 62 yaşında ki Samsunlu Vatan Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak’ın HAK, HUKUK ve ADALET başlıyor.

Sancak: ‘3 tanesi çıkan elli şiir kitabım, 50 tanesi noter onaylı 1500 senaryom vardır. 1 Aralık 2000’de, 44 yaşında, Noter Onaylı Rüya ‘Gıda Işınlama Senaryosu’ nu notere onaylatan dünyada ki ilk ve tek kişiyim. Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryomu Coca Cola 5, Tombi Sofix Şeker 7, Vestel XXL 10 sene sonra, bir ısıtıcı senaryomu Vestel tekrar 3 sene sonra ulusal kanalların reklam kuşaklarında oynatmıştır. Toplam 4 senaryom, 7 şirket tarafından kopyalanmıştır. Dünya ve Türkiye’de ilk varsayılan çakma, düzmece, çelişkilerle dolu kapkara bir bilirkişi raporu, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından onamıştır.

Bilirkişiler tarafından yazılan, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından usul ve yasaya uygun olduğu onanan dokuz sayfalık sözde bilirkişi raporunun çakma, düzmece, çelişkilerle ve skandallarla dolu kapkara bir bilirkişi raporu olduğunu ispat edemezsem, şerefim üzerine yazıyorum. Kamuoyundan özür dileyeceğim.

11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerini de imzalarına sahip çıkmaya davet ediyorum. Kendilerine güveniyorsalar, sorduğum sorularıma cevap versinler. Cevap verme cesaretleri yoksa özür dilemelerini bekliyorum. Bir devlette Yargıtay gibi bir makam hak, hukuk ve adaleti çiğneyerek güçlüden yana karar veriyorsa, anayasanın eşitlik ilkesi ihlal edilmiş demektir. Bu davanın peşini bırakmam mümkün değildir.

yargıtay

Yargıtay üyeleri, dünyada mahkeme- Kübra’da kurtulamayacaklardır. Bilirkişi raporu, Coca Cola ‘yı aklamak, bu işten kurtarmak için yazılmıştır. Sözde bilirkişiler, yazdıklarını iddia ettikleri 9 sayfalık raporda kendi mukayeseleri olduğunuz.

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri, sözde bilirkişilerin, Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri kabul ederek, bu mukayeselere göre rapor düzenlemelerini ve benim aleyhime karar vermelerinin usulü ve yasaya uygun olduğunu onamıştır. Sözde bilirkişilere objektif karar vermeleri için 450 TL’s verdim. Coca Cola avukatlarının kabul edilmesini, bu mukayeselere göre rapor düzenlenmesi, benim aleyhime karar versinler diye para vermedim.

Tarih, sözde bilirkişileri ve Yargıtay üyelerini, affetmeyecektir. AYM, Yargıtay’ın AYM’ye karar verdikten sonra AYM’ye müracaat yapamıyorum, AYM ‘ye ayrı müracaat kullandımdan sonra, HATALI karar vermelisiniz. AYM üyeleri, MUHAKKAK dikkate almaları gerekdi. Bunu dikkate almadan aleyhte verilen karar, hukuksuzlukların doğmasına sebep olur.

Benim davam, Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülüyor. Mahkemelerde dava mahkemesi, Yargıtay kararlarına karşı karar düzeltme yoluna gitme yasa gereğidir. Başka AYM’ye karar verirsiniz. Yargıtay kararlarından sonra karar düzeltme yoluna gitmeyenlerin aleyhine kararınızı. AYM üyeleri kutlama bilmiyorsa, trajikomik bir durumla karşı karşıyayız.

Bir gün hukukun herkese lazım olduğunu unutmamalıyız. Hak, hukuk ve adaletin listede bir memleket, çökmeye mahkûmdur. Hatalı kararın düzeltilmesi için tekrar 28.1.2014 Salı günü AYM ‘ye itiraz yaptım. Şu ana kadar itiraz yazıma bir cevap vermediğiniz. AYM, tekrar aleyhime karar verirse, bundan sonra Türkiye’de iç hukuk tamamlanmış ülkeler. Hakkımı bundan sonra AİHM’de arayacağım. Buradan da bir sonuç çıkmazsa, Mahkeme-i Kübra’da hakkımı alacağım.

Ben, binlerce lira avukat ve mahkeme masraflarını emekli öğretmen maaşımla ödeyeceksem, hakkımı helal etmem, aleyhime karar verenleri affetmem mümkün değildir. Onlara karşı bütün hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Adaleti katledenlerin ve mahvedenlerin en ağır bir şekilde cezalandırılmalarını istiyorum. binlerce lira avukat ve mahkeme masraflarını emekli öğretmen maaşımla ödeyeceksem, hakkımı helal etmem, aleyhime karar verenleri affetmem mümkün değildir.

Onlara karşı bütün hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Adaleti katledenlerin ve mahvedenlerin en ağır bir şekilde cezalandırılmalarını istiyorum. binlerce lira avukat ve mahkeme masraflarını emekli öğretmen maaşımla ödeyeceksem, hakkımı helal etmem, aleyhime karar verenleri affetmem mümkün değildir. Onlara karşı bütün hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Adaleti katledenlerin ve mahvedenlerin en ağır bir şekilde cezalandırılmalarını istiyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu