Türkiye

Diyarbakır’da Çocuk İstismarı!

Çirkin olay Diyarbakır Yenişehir ilçesinde  gerçekleşti. 60 yaşlarında bir erkek, 10 yaşında bir erkek çocuğunu taciz etti. Çirkin olay sonrası çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen kişi, güvenlik güçlerine teslim edildi. Olayın yaşandığı anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

çocuk istismarı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ali Emri 5 Sokakta meydana gelen olaydaki iddialar ise şu şekilde. Olaya ilişkin iddialarda dün akşam 20.30 sularında 60 yaşlarındaki kişi, 10 yaşındaki çocuğu elinden tutarak zorla ara sokağa götürdü. Duymuş olduğu sesler üzerine durumu güvenlik kamerasından fark eden apartman sakini Abdullah Yılmaz, hızla şahsı yakalayarak polise haber verdi. 60 yaşındaki şahıs Çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Şahıs, güvenlik kamerası görüntüleri ile birlikte güvenlik güçlerine teslim edildi. Yaşanan olaylar kameraya yansıdı, talihsiz çocuk olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

İstismarcılara İdam Cezası Getirilsin

Görgü tanığı, korkup kaçan çocuğun bir an önce bulunması ve psikolojik destek görmesi gerektiğini söyledi. “Dün akşam saat 20.19’da büromda oturuyordum. Yan taraftan sesler duydum, güvenlik kamerasına baktım, orada orta yaşta bir adamla küçük bir çocuğu gördüm.

diyarbakır istismar

Adam çocuğa istismarda bulunuyordu, kısa süreli bir şok geçirdim. Normalde seslenseydim kaçıp giderdi, ben de kaçmasın diye hızlı bir şekilde arka tarafa gittim, orada kendisini yakaladım.

Adamı etkisiz hale getirdim, elimdeki görüntülerle birlikte emniyete teslim ettim. Emniyet adamı aldı, ifadelerimizi aldı’’ diye konuştu.

Olayın etkisinden kurtulamadığını, gözüne uyku girmediğini söyleyen görgü tanığı  çocuğun korkarak kaçtığını mutlaka bulunarak psikolojik destek sağlanması gerektiğini belirtti. Görgü tanığı Yılmaz, devlet yetkililerine seslenerek, “İstismarcılara idam getirilsin. Halk olarak ya idam getirilsin ya da halka bırakın” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu