EkonomiTürkiye

Çiller Yalanladı

iddiaların reel dışı bulunduğunu bir kere daha efkarı umumiye ile paylaşma gereği duyduklarını bildirdi.

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller’in avukatı Dilek Özaşık, ikinci kere servis edilen “Çiller, iktisat dümeninin başına geçmiş!” başlıklı iddiaların reel dışı bulunduğunu bir kere daha efkarı umumiye ile paylaşma gereği duyduklarını bildirdi.

Özaşık, yapmış olduğu basın açıklamasında, 3 Haziran’da birtakım medya organlarında yer edinen ve kendilerince daha ilkin reel dışı olduğu açıklaması yapılma olan “Çiller, iktisat dümeninin başına geçmiş.” başlıklı mesnetsiz iddiaların bugün toplumsal medyadaki birtakım paylaşımlarda kaynak gösterildiğini ve internetteki birtakım gösterim organlarında tekrar servis edildiğini anlatım etti.

Bu nedenle mevzuyla alakalı ikinci kere izahat yaptıklarını vurgulayan Özaşık, şunları kaydetti:

“Bir medya organında 3 Haziran Cuma günü piyasaya çıkan ve öteki birtakım gösterim organları tarafınca alıntılanan ‘Çiller, iktisat dümeninin başına geçmiş!’ başlıklı yazıda, müvekkilim Tansu Çiller’in şahsıyla alakalı olarak yer edinen ‘Ekonomi dümeninin gerisinde olduğu, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nureddin Nebati tarafınca sık sık ziyaret edildiği, Ankara’da iktisat kurmaylarıyla meydana getirilen toplantılara katıldığı’ yönündeki iddiaların tamamının, tümüyle reel dışı olduğu bilgisi tarafımızdan aynı tarihte meydana getirilen izahat ile kamuoyunun bilgisine sunulmuştu. Söz mevzusu mesnetsiz iddiaların, tam 1,5 ay sonrasında 17 Temmuz 2022 Pazar günü toplumsal medyadaki birtakım paylaşımlarda kullanıldığının ve internetteki birtakım gösterim organlarında tekrar servise konulduğunun görülmesi üstüne bu iddiaların reel dışı olduğu hususunun efkarı umumiye ile ikinci kere paylaşılması lüzumlu görülmüştür.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu