Türkiye

BİTLİS’TE TERÖR SALDIRISI 2 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Bitlis’te terör saldırısı Türkiye‘nin gündemi oldu. Dün akşam 18:50 ‘de Bitlis’in Sahi bölgesinde terör saldırısı gerçekleşti. Gerçekleşen hain terör saldırısında iki askerimiz şehit oldu. Çıkan çatışmada ayrıca 4 askerimizin de hafif yaralı olduğu bilgisi verildi. Bitlis Valiliği yaptığı açıklamada hava kuvvetlerinin operasyona dahil olduğunu ve gerekenin yapılacağını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yapılan Resmi Açıklama ise şu şekilde:

Bitlis Sehi bölgesi yakınlarında, İl Jandarma Komutanlığınca devam eden ” Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Erhan Bahargülü operasyonu dahilinde bugün bir grup PKK mensubu terörist ile temas sağlanmıştır. Çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit düşmüş, 4 askerimiz ise yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

bitliste pkk terör saldırısı

BİTLİS’TE TERÖR SALDIRISI SONRASI HAVA DESTEKLİ OPERASYON BAŞLATILDI

Bitlis’te terör saldırısı şehit ailelerinin ocağını yaktı. Bitlis’in sahi bölgesinde, PKK mensubu terörisler tarafından gerçekleşen hain saldırıda, Jandarma Özel Harekat timinde görev yapan Uzman Çavuş Hasan Kuzu ve Uzman Çavuş Eyüp Fidan şehit oldu. Saldırıda 4 asker ise hafif yaralı olarak Bitlis devlet hastahanesine kaldırıldı. Bitlis Valisi Oktay Çağatay konu ile ilgili açıklamalarına ek olarak ” Bölgede hava destekli operasyon başlatılmıştır. Bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamak için Bitlis genelinde operasyonları arttırarak, terörle mücadeleyi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz ” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu