Türkiye

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan perşembe günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen coşkuyla kutlandı. Sokağa çıkmadan, bir araya gelmeden de, birliğimizi, beraberliğimizi gösteren Türkiye 21:00’da İstiklal Marşı okuyarak 23 Nisanı kutladı. Ulusal egemenlik ve çocuk bayramında birçok televizyon kanalında çocuklara dair paylaşımlar yapıldı. Balkonlara bayraklar asıldı ve alkışlarla bayram kutlandı. Kutlamalar koronavirüs yüzünden sokağa çıkmadan yapılması yüzünden bu yıl tüm Türkiye ayrı bir coşkuyla kutladı bayramı. Bilgisayar oyunlarında bile İstiklal Marşı’nı okuyan, Türk bayraklarını sallayan oyuncular oldu.

cumhurbaşkanı-23-nisan-ulusa-sesleniş

23 Nisan Cumhurbaşkanı Konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada ” Geleceğimizin teminatı, sevgili çocuklar, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. kuruluş yıl dönümüne kavuşmanın gururunu yaşıyoruz. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların ulusal egemenlik ve çocuk bayramını tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasında TBMM’nin geçmişinden de bahseden Erdoğan, bugüne kadar ülkemize hizmet eden tüm millet vekillerine teşekkür etti. ” Cumhuriyetin ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitleri rahmetle, minnetle anıyoruz.” şeklinde konuşmasını tamamlayan Erdoğan çocuklarla beraber fotoğraf çekindi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu