İşSağlıkTürkiye

14.000 Sağlık Personeli için Başvuru Bugün itibariyle Başladı

SON DAKİKA: 14.000 Sağlık Personeli için Başvuru Bugün itibariyle Başladı…

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye geneli birçok hastahane pandemi hastahanesi ilan edildi. Vaka sayısının her geçen gün artması ile beraber sağlık personelinin yetersiz olduğu kanaatine varıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün itibariyle başvuruların başladığını duyurdu. Başvurular dijital ortamdan yapılabilecek.

14.000 Sağlık Personeli için Başvuru

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 14.000 Sağlık Personeli için Başvurular bugün başladı açıklamasını yaparak ilgili süreç hakkında bilgi verdi.

Yapılacak başvurular İşkur resmi internet sayfası üzerinden ve ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi telefon hattından gerçekleştirilecek. Koronavirüs riski yüzünden, başvuru sahiplerinin ve halk sağlığının riske atılmaması için il müdürlüklerine gidip başvuru yapanların başvuruları kabul edilmeyecek.

14.000 Sağlık Personeli için Başvuru Nereden Yapılacak

Elektronik ortamda gerçekleşecek başvurular, internete bağlanabilen tablet, telefon veya bilgisayardan esube.iskur.gov.tr  adresi üzerinden yapılacak. İnternete erişimi olmayan sağlık çalışanları için alternatif olarak ALO 170 telefon hattı üzerinden başvuru yapılabilecek.

18.000 Sözleşmeli 14.000 Kadrolu Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde 32.000 sağlık personelinin alınacağını duyurmuştu. Bugün itibariyle resmi gazetede yayınlanarak alımlar başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS puanına göre atanacak 18.000 sözleşmeli sağlık personeli 26 mart 2020 itibari ile başvurulara başladı. Adaylar 26 mart 1 Nisan aralığındaki süreçte tercih haklarını kullanabilecekler. Atama yapılacak kadro listesi ise şu şekilde;

18.000 Personel kadrosunda 11.000 hemşire, 1600 kadın doğum uzmanı, 4.687 sağlık teknisyeni / teknikeri olacak. Adaylar KPSS puanına göre seçilecek. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS2020/4 Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu