TeknolojiTelefonlar

Xiaomi, elektrikli arabasının hangi fiyat aralığında olacağını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde elektrikli araba pazarında ben de varım diyen Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, yeni aracı hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Öteki şirketlerden farklı olarak, elektrikli araç projesi hakkında hiçbir bilgiyi saklama muhtaçlığı duymayan Çinli şirket, arabanın hangi fiyat aralığında olacağını da resmi ağızdan açıkladı.

Xiaomi’nin 11. kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde sahne alan şirketin kurucusu Lei Jun, satışa çıkaracakları aracın cinsine ve fiyat aralığına değindi. Yapılan açıklamaya nazaran araba, orta ve üst segment aralığında olacak.

XIAOMI ELEKTRİKLİ ARABANIN FİYAT ARALIĞI

Xiaomi markalı arabanın bir sedan yahut SUV olacağını lisana getiren kurucu Lei Jun, aracının fiyatının15 bin ila 45 bin dolar ortasında bir yerde olacağını açıkladı.

En çok merak edilen sorulardan biri de Xiaomi’nin elektrikli arabasında kendi markasını mı kullanacağı, yoksa yeni bir alt marka mı oluşturacağı? Aslına bakacak olursak, bu hususta atılmış şimdi net bir adım yok.

Fakat Çinli şirket, toplumsal medya kanallarıyla kullanıcılarının nabzını ölçmeye devam ediyor. Çinli toplumsal medya platformu üzerinden birçok anket yayınlayan Xiaomi, birinci elektrikli araba hakkında kullanıcıların fikirlerini alıyor.

Yapılan anketlere nazaran kullanıcılar, şirketin birinci elektrikli arabasının Xiaomi ismini taşımasını ve 15 bin – 22 bin dolar bandında satışa çıkmasını istiyor.

XIAOMI’NIN KESİMDE MAKSADI BÜYÜK

Elektrikli araba pazarında rakiplerinden geride kalmak istemeyen Xiaomi, kesenin ağzını sonuna kadar açmış durumda. Şirket, bu pazara önümüzdeki 10 yıl içinde toplam 10 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu