TeknolojiTelefonlar

Samsung ve Microsoft, eğitime katkı için iş birliği yaptı

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin epey arttığı ülkemizde, ortaya çıkan yeni gereksinimlere yönelik Samsung ve Microsoft güçlerini blrleştirdi.

Samsung’dan yapılan açıklamaya nazaran, Samsung’un eğitim hedefli kullanımı da düşünerek tasarladığı Galaxy Tab S6 Lite tableti satın alanlar, kampanya şartlarını yerine getirmeleri durumunda 409,99 TL pahasındaki 1 yıllık Microsoft 365 Kişisel aboneliğine de sahip oluyor.

İş birliği kapsamında geliştirilen Tablet İdare Platformu sayesinde okul idareleri, okullardaki Galaxy Tab S6 Lite aygıtları pozisyon bilgisi, Wi-Fi ağı ya da ders saatlerine nazaran yönetebiliyor.

Uygulamalar, otomatik olarak aygıta aktarılıp öğrencilerin konutta yahut okulda olma durumuna nazaran aktif-pasif hale getirilebiliyor.

DENETİM OKUL İDARESİ VE VELİLERDE

Tablet İdare Platformu sayesinde okul idaresi ve veliler tablet ile geçirilen vakti yönetebilirken, tabletlerde yer alan Knox güvenlik platformuyla bilişim teknolojileri dayanağına duyulan ihtiyaç minimuma iniyor.

Böylece öğrenciler, okula geldiğinde yahut ders saatinde tabletleri okul tableti olarak kullandıklarında, istenmeyen uygulamaların açılması veliler ve okul idaresi tarafından engellenebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Microsoft Orta Doğu ve Afrika Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, “Uzaktan eğitimin hayatımızda giderek daha da ehemmiyet kazandığı bu devirde, Samsung ile hayata geçirdiğimiz iş birliğinin başarılı olması bizleri çok memnun etti.

“İŞ BİRLİKLERİ DEVAM EDECEK”

Öğrencilerin, eğitimcilerin ve velilerin süratle değişen eğitim modellerine en faal biçimde adapte olabilmeleri için bu üzere iş birlikleri geliştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu