TeknolojiTelefonlar

RTÜK, Deezer ve Tidal’a 72 saatlik lisans başvurusu müddeti verdi

Son yıllarda internet yayıncılığının gelişmesiyle birçok platform, Türkiye pazarında yayın yapmaya başladı.

Ekseriyetle aylık abonelik sistemini kullanan bu platformlar, muhakkak fiyat karşılığında bütün içeriklerini kullanıcılara sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda ise başta Netflix olmak üzere internette yayın yapan birçok platformu yakından ilgilendirecek bir karar alınmış ve internet yayını yapan platformların Radyo ve Televizyon Üst Şurası (RTÜK) kontrolüne gireceği açıklanmıştı.

RTÜK’TEN DEEZER VE TIDAL’A İHTAR

RTÜK, ortalarında online müzik abonelik servisleri Deezer ve Tidal’ın da bulunduğu internet üzerinden yayın yapan kimi kuruluşlara lisans başvurusu için 72 saat mühlet tanıdığı duyurdu.

RTÜK’ün internet sitesinden duyurulan açıklamada; Deezer ve Tidal’ın 72 saat içerisinde lisans başvurusu yapıp, 3 aya tekabül eden yayın lisans fiyatını peşin olarak ödemesi halinde yayınlarına devam edebileceği belirtildi.

SPOTIFY, İKAZDAN SONRA MÜRACAAT YAPMIŞTI

Ekim ayında misal bir ihtar Spotify’a da gönderilmişti. Spotify, RTÜK tarafından tanınan 72 saatlik mühletin dolmasına 4 saat kala lisans için müracaatta bulunmuştu.

Öte yandan RTÜK’e müracaat süreçlerini tamamlayan Netflix, Amazon Prime Görüntü ve Fizy üzere platformlar da geçtiğimiz günlerde lisans almıştı.

Instagram:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu