TeknolojiTelefonlar

Razer, dünyanın en akıllı maskesini CES 2021’de tanıttı

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını, teknolojileri de değiştirdi. Birçok şirket, ekseriyetle telefonlarda karşımıza çıkan “akıllı” kavramını yüz maskelerine entegre etti.

Geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle iptal edilen, lakin bu yıl internet üzerinden gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), epey enteresan teknolojilere konut sahipliği yapıyor.

RAZER’DEN AKILLI MASKE

Oyun şirketi Razer, “Dünyanın en akıllı maskesi” dediği mikrofonlu ve ışıklı yüz maskesini CES 2021’de tanıttı.

Mikrofon sayesinde kullanıcının sesinin daha güzel duyulmasını sağlayan prototip maske, faal havalandırma özelliğine sahip. Maske, solunmuş ısınan havayı dışarı atarken, daha serin havanın solunmasını sağlıyor.


Razer’den yapılan açıklamaya nazaran akıllı maske, N95 cerrahi maskeleri kategorisinde yer alıyor.

Karalıkta maskenin ışıkları otomatik olarak yanarak ağzı aydınlatıyor. Razer, bu sayede kullanıcının “ışık şartlarından bağımsız olarak kendisini daha açık söz edebildiğini” belirtiyor. Maskenin şeffaf yapısı sayesinde ağız hareketleri dışarıdan görülebiliyor.

Razer, silikon çeperinin maskenin yüzde rahat durmasını sağladığını ve ağza değmesini önlediğini tabir ediyor. Şirket ayrıyeten maskenin kalın saplarının kulağa daha az baskı yaptığına dikkat çekiyor.

Şirket yetkilileri, havalandırma sisteminin kullanım mühleti ve filtrelerin ne vakit değiştirilmesi gerektiğiyle ilgili testlerin devam ettiğini söyledi.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu