TeknolojiTelefonlar

Nvidia GeForce Now, iOS aygıtları için kullanıma sunuldu

2017 yılından beri MacOS ve 2018 yılından beri PC platformlarında kullanılan, Nvidia’nın bulut oyun akış hizmeti GeForce Now, geçtiğimiz yıl ekim ayında android kullanıcıları için de yayınlanmıştı.

Nvidia, GeForce Now hizmetini Safari tarayıcısı üzerinden artık tüm iOS aygıtlarında kullanıma açtı.

Bu sayede geçtiğimiz aylarda App Store’dan kaldırılan Fortnite, GeForce Now üzerinden tekrar iPhone’larda oynanabilecek.

Safari tarayıcısı üzerinden oyunları indirmeden oynamak her ne kadar kulağa biraz güç gelse de halihazırda Facebook Games bu türlü bir takviye sağlıyor. Ayrıyeten Nvidia, denetim aygıtı dayanağıyla oynama zorluklarını büsbütün ortadan kaldırabilir.

iPhone yahut iPad kullanıcıları, internet tarayıcısı üzerinden  adresine giderek, hizmete erişim sağlayabilecek.

Lakin şimdi beta olarak iOS kullanıcılarına sunulan GeForce Now hizmetinde birtakım eksiklikler bulunuyor. Örneğin platform, şimdilik oyunlarda dokunmatik bir arayüz sunmuyor.

Bu nedenle şu anda oyunları oynayabilmeniz için kablolu yahut kablosuz temas sunan bir oyun koluna gereksiniminiz olacak.

Şu anda GeForce Now üzerinden 1 saat fiyatsız oyun oynanabiliyor.  Sınırsız oyun için abonelik paketlerinden birini seçmeniz gerekiyor.

NVIDIA GEFORCE NOW NEDİR?

GeForce Now, Nvidia’nın bulut sisteminde yer alan güçlü işlemcileri ve grafik kartlarını kullanarak, oyunları telefonunuzdan yahut bilgisayarınızdan oynamanızı sağlayan bir oyun akış hizmetidir.

Bu hizmet sayesinde yüksek donanım isteyen oyunlar, rastgele bir indirme yapmadan bulut üzerinden telefonlardan ve bilgisayarlardan oynanabiliyor.

Instagram:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu