TeknolojiTelefonlar

Instagram keşfete nasıl düşülür? Instagram gönderilerini keşfete düşürme sistemleri

İnstagram uygulaması dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip platformların başında gelmektedir.

Bu uygulama üzerinde kullanıcılar takipçi sayılarını artırmak ve gönderilerinin daha çok bireye ulaşmasını sağlamak istemektedirler.

Bunun için tüm kullanıcıların görebildiği alan olan keşfet kısmına nasıl düşülebildiği merak edilen mevzular ortasında yer almaktadır.

Pekala Instagram’da keşfete düşmek için neler yapılmalı? İşte izlemeniz gereken yollar..

INSTAGRAM GÖNDERİLERİ NASIL ‘KEŞFET’TE GÖRÜNÜR?

Instagram keşfet, ilginizi çeken ve tanınan olan gönderileri gösteren bir kısımdır.

Velhasıl, anlık olarak etkileşimi çok olan fotoğrafları, görüntüleri, pozisyona nazaran kıssaları ya da kullanıcıların paylaştığı öyküleri gösteriyor.

Ayrıyeten bu kısım, takipçi sayınızın artmasına ve hesabınızın tanınan olmasına da katkı sağlayabiliyor.

ÖZGÜN İÇERİK

Her ne kategoride paylaşım yapıyorsanız yapın, içerikleriniz kaliteli, dikkat cazibeli ve insanları yönlendirmeli. Paylaşımı görecek kişi arkadaşlarına atmak yahut yorumda etiketlemek istesin.

Böylece keşfete düşmekten çok yeni takipçi alma talihiniz da artacak. İster mizah ister işletme sayfası olsun, dikkat cazip ve özgün içerikler paylaşmaya ihtimam gösterin.

YANLIŞSIZ VAKİT

Hakikat vakitte ve gerçek saatte gönderi paylaşmak kıymetli. Instagram kullanan bireyler, gün içinde çabucak her saatte faal olamamaktadırlar.

Her saatte etkin olamadıkları için paylaştığınız  gönderileri çabucak görüp beğeni ve yorum atamazlar. İşte bu yüzden takipçilerinizi düzgün seçmeli, en çok ne vakit ve hangi saatler ortasında daha fazla etkin iseler, o vakit gönderi paylaşmalısınız

Zira, o an daha fazla etkileşim gelecek ve keşfete düşme talihiniz daha çok artacaktır.

İLGİ ALANI

Instagram uygulamasında keşfet kısmında kimi vakit denk gelmiş olduğumuz gönderilerin altında “beğendiğin fotoğraflara göre” sözü yer almaktadır. Bunun sebebi ise keşfet kısmında gözüken bu fotoğrafa benzeri bir fotoğrafı daha evvelce beğendiğiniz için sizlere tavsiye edilen bir gönderidir.

Ne çeşit keşfet kısmında çıkmak istiyorsanız o bölüme ilişkin gönderileri beğenmeyi, sayfaları takip etmeyi unutmayın.

Mesela giysi üzerine bir paylaşım yapıyorsanız, başta dokumacılık olmak üzere buna misal birçok sayfanın gönderisini beğenerek ve bu sayfaları takip ederek kısa müddette sizlerin de gönderilerin keşfete düşmesini sağlayabilirsiniz.

GÖRÜNTÜ İÇERİK

Görüntü içeriklerin keşfete çıkma ihtimali bir epey yüksek. İnstagram görüntülü içeriklere epey ehemmiyet veriyor.

Bilhassa yeni gelen IGtv kısmı ile sayfanıza fark katabilirsiniz. Uzun müddetli görüntüleri IGtv de paylaşarak instagramın gözüne girmeyi başarabilirsiniz. Tabi ki de kaydırmalı post özelliğini de kullanmak bahtınızı arttıracaktır.

POZİSYON BİLGİSİ

Instagram’da fotoğrafınızı paylaşırken konum eklemeyi ihmal etmeyin. Böylece beşerler sizin nerede fotoğraf çekildiğinizi öğrenebilir ve pozisyonlarda yer alan gönderilerde de çıkmanız mümkün hale gelir.

HASHTAG

Tekrar keşfete düşebilmek için kullanıcıların paylaşımlarında etiket kullanmaları gerekmektedir. Böylelikle etiketlenen hususa ilgi duyan kullanıcılar keşfetlerinde yapılan paylaşımları görebilmektedirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu