TeknolojiTelefonlar

Huawei P50 bir sefer daha ertelendi

Son vakitlerde çip tedarik kahırları ve ABD’nin yasaklarıyla uğraşmak zorunda kalan Huawei, P50 serisini şubat ayından nisana ertelemişti. Fakat nisan ayında da beklenen tanıtım gerçekleşmedi.

Sonrasında ise birtakım kaynaklar, HarmonyOS 2.0 işletim sistemi ile birlikte yeni telefonların tanıtılacağını sav etmişti. Fakat şirket, HarmonyOS sürümünü tanıtmasına karşın telefonlardan hiç bahsetmedi.

BİR SEFER DAHA ERTELENDİ

Tanıtım tarihi adeta yılan öyküsüne dönen P50 serisi, önümüzdeki eylül ayına ertelendi. Olağan takvime nazaran aylar evvel piyasaya sürülmesi gereken telefon, ABD’nin işlemci kısıtlamaları ve öbür yaptırımları nedeniyle epeyce gecikti.

KAMERALARIYLA ÖNE ÇIKACAK

Sağlam sızıntılarıyla bilinen OnLeaks, sızdırılan bilgiler doğrultusunda telefonun yüksek kaliteli render imajlarını yayınlamıştı.

Yayınlanan imgelere baktığımızda, Huawei P50’nin serinin öbür modellerine nazaran epeyce farklı görüneceğini söyleyebiliriz.

Huawei P50’de en fazla dikkat çeken şey, gerideki iki büyük dairenin bulunduğu kamera modülü oldu. Sızan bilgilere göre Huawei, daha evvel taşınabilir aygıtlarda kullanılanların en büyüğü olan 1 inçlik bir sensör kullanacak.

Huawei P50, merkezde küçük bir delik bulunan 6,3 inç ekrana sahip olacak. Üst ve alt çerçevelere yerleştirilmiş bir ekran altı parmak izi tarayıcısı ve stereo hoparlörlerle gelmesi beklenen telefon, ayrıyeten bir de kızılötesi temas noktasını barındıracak.

Akıllı telefonlarla ilgili öbür detaylar ortasında, Kirin 9000 serisi işlemciler kullanılacağı, Android uygulamalarını destekleyen HarmonyOS işletim sistemini çalıştıracağı ve kesinlikle Google hizmetlerinin olmayacağı yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu