Teknoloji

ESA 2 AY YATABİLECEKLERE 100.000 TL VERİYOR

ESA (Avrupa Uzay Ajansı) Astronotların uzayda kaldıkları hareketsiz süre boyunca vücudundaki değişimleri öğrenmek için bir proje başlattı. Deneye katılan 48 Kişiye toplamda 12.500 Sterlin ücret ödenecek.

ESA Deneklere Sadece Yatmaları için 100.000 TL Ödeyecek

Europen Space Agency yani Avrupa Uzay Ajansı yeni bir proje başlatıyor. Projenin amacı astronotların uzayda uzun süre kalmaları sonucu vücutlarında oluşabilecek rahatsızlıkları tespit etmek. Eğer bu proje sonrasında bir başarı elde edilebilirse, insanlar uzayda daha uzun süre kalabilir hale gelecek. Siz de bu deneye dahil olmak istiyorsanız ESA’nın sitesine girip başvuru yapabilirsiniz.

esa deneyi para veriyor

Başvuru şartları ise şu şekilde:

  • 18 yaş ve üzeri olmak
  • İyi Derecede İngilizce Konuşmak
  • 2 Ay Boyunca hiç kalkmamak

Şartlardan ikisi kolay gibi görünüyor fakat sonuncusu biraz riskli. İnsan vücudu belirli bir süre hareket etmedikten sonra kas sorunları yaşayabiliyor. Kaslar zayıflayabiliyor ve güçsüzleşebiliyor. 2 ay yatmak belki güzel para kazandırabilir fakat sağlık açısından düşünüldüğü zaman 2 ay sonrasında tekrar yürümeniz birkaç ayı bulabilir. Hatta bazı uzmanlara göre bu kadar uzun süreli hareketsizlik ciddi sonuçlar doğurabilir. Bazı görüşlere göre de bir daha hiç yürüyemeyebilirsiniz…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu