DünyaTatil

Turist Çekmek İçin Bedava Tatil Yaptıracaklar

İtalya’nın Molise bölgesindeki San Giovanni in Galdo köyü, turist çekmek için bedava tatil imkanı sunuyor. İtalya koronavirüs ile adının lekelendiğini fark edince turizm sektörünü canlandırmak için ilginç yöntemler deniyor. Galdo köyüne gelen turistler temmuz, ağustos ve eylül olmak üzere 3 ay boyunca  ücretsiz konaklama imkanına sahip olacaklar.Konaklama ücreti ödemeyecekler.

Turist Çekmek için Bedava Tatil Fikri Tüm Dünyada ilgi Uyandırdı

Galdo Köyü, Roma ve Napoliye sadece 2 saat uzaklıkta ve yemyeşil doğa harikası bir bölge. Buraya gelen tatilciler genellikle yürümeyi tercih ediyor. Yürüyerek İtalya’nın yemyeşil doğasını gezen turistler şehir merkezine yürüyerek gidip ihtiyaçlarını karşılayıp, bölgeyi gezip buraya geri dönüyor. Turizmi canlandırmak için gerçekten de etkili bir kampanya olan ücretsiz tatil fikri tüm dünyadaki tatilcilerin ilgisini çekmeyi başardı. Tatil detayı ise şu şekilde;

galdo-köyü-manzarası

Campobasso şehrine bağlı San Giovanni in Galdo köyünde turist çekmek için bedava tatil olarak ” Kendine Molise’yi hediye et “isminde bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya dahilinde tatilcilerden 40 katılımcıya temmuz ayından eylül ayının sonuna kadar seçebilecekleri 1 haftalık tatil imkanı sunulacak. Tatilciler köydeki boş evlerde konaklayabilecek. 500 kişilik nüfusa sahip bu şirin köyün boş evlerinde, ücretsiz olarak 1 hafta konaklayabilecek tatilciler, İtalya’da ücretsiz konaklama imkanına sahip olmuş olacak.

galdo-köyü-ücretsiz-tatil-fırsatı

Kampanyaya Katılım Şartları

Morrutto’nun Dostları isimli bir derneğin önderliğinde başlatılıp belediyenin de desteğini alan bu kampanyaya katılmak için bir takım şartlar bulunuyor. Öncelikle şu özellikle belirtiliyor ki tatilcilere sadece ücretsiz konaklama imkanı sunuluyor. Yol ve yemek tatilciler tarafından karşılanıyor. Kampanyaya katılmak için Molise bölgesinde yaşamıyor olmak ve bu bölgede herhangi bir mülkiyetinizin olmaması gibi klasik şartlar koşuluyor.

galdo-köyü

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu