GündemTatil

Pandemi Döneminde Tatil Trendi Kiralık Villalar Oldu

Pandemi sürecinde kalabalıktan kaçan insanlar soluğu kiralık villalarda aldı.

Kiralık Villa tatili uzun yıllardan beri, özel tatil isteyen kesimin tercihi olmuştu. 2020 yılında koronavirüs sebebiyle 2 ay geç açılan turizm sezonu kısa sürede toparladı. Salgın yüzünden turizm sektörünün rağbet görmeyeceğini düşünen otel ve villa sahiplerinin yüzü güldü. Beklenenin aksine diğer yıllara nazaran bu yıl daha çok talep alan tatil bölgeleri kısa sürede eski kazançlarından daha çok kar ettiler. Bunun sebebi de 2 ay boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanmasıyla insanların psikolojik olarak rahatlama isteğiydi.

Pandemi Trendi Kiralık Villalar Oldu Turizmcilerin yüzü güldü

Yaz mevsiminin sonlarına doğru geldiğimiz şu günlerde, koronavirüse rağmen turizm sezonu hareketli geçti. Turizm ve Sağlık bakanlığının ortaklaşa hazırladıkları önlemler sayesinde turizm sezonu 1 Haziranda açılmıştı. Nisan – Mayıs aylarında art arda rezervasyon iptalleri gelmişti. Birçok yerli ve yabancı turizm firması iflas bayrağını çekmiş, birçok firma da ciddi maddi kayıp yaşamıştı. Sezonun açılmasıyla beraber insanlar kalabalıktan kaçmak için villa kiralama firmalarına akın ettiler.

2020 trendi kiralık villa

Her Bütçeye Uygun Kiralık Villa Var

Müstakil Villam’da Günlük, iki günlük, üç günlük , dört günlük, beş günlük ve yedi günlük olarak birçok villa mevcut. Bu tarz kiralanan kiralık villalar bu yıl vatandaşın tercihi oldu. 1 ay gibi kısa bir sürede neredeyse haziran ve temmuz ayı rezervasyonlarının tamamı doldu. Deniz manzaralı, havuzu korunaklı, balayı ve muhafazakar villa gibi seçeneklerle hizmet veren kiralık villa firmaları, COVID-19 için gerekli tüm önlemleri aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu