KoronavirüsSporTürkiye

Türkiye’de Corona Virüsü Son Durum

Tüm dünyayı tek bir hedefe yönelten korona virüs yavaş yavaş kontrol altına alınıyor. Türkiye’de Corona Virüsü son 24 saatte daha az görülmeye başladı. Yaşlılara sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ve birçok iş yerinin kapatılarak evden çalışılma talimatı verilmesiyle sokaklar adeta bomboş kaldı.

Türkiye’de Corona Virüsü Kontrol Altına Alındı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamada toplam vaka sayısının 1529’a çıktığını, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 37’ye yükselttiğini bildirdi. Türkiye’de corona virüsü, yapılan istatistiklere göre yavaşlayan bir ivmeyi yakaladı. Bu virüsün bulaştığı bir kişi tespitlere göre en az 4-5 kişiye hastalığı bulaştırdığı söyleniyor. Türkiye’de ilk tespit edildiği günden bu yana hep 2 kat artış gösteren vaka sayısı son 3 günde güzel bir ivme yakaladı.

corona virüsü vaka sayısı dünya

Türkiye’de Corona Virüsü için nasıl önlemler alınıyor?

Geçen hafta yapılan resmi açıklamada virüs için ilk ciddi adım atılmıştı. İnsanların toplu olarak bulunabilecekleri cafe, bar, oyun salonları, internet cafeler, çalgılı müzikli yerler, düğün salonları gibi birçok yerler resmi olarak geçici süreliğine kapatılmıştı. Ayrıca süper lig maçları da ertelenmişti. Oynanan bazı maçlar ise seyircisiz oynanarak kısmi olarak maçlarını tamamlamışlardı. Şu anda ise Türkiye’de Corona Virüsü için daha ciddi önlemler aldı ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Dizi çekimleri durduruldu ve birçok hastahane pandemi hastahanesi ilan edildi.

Fatih Terim Corona Vürüsü Testinin Pozitif Çıktığını Açıkladı

4 Eylül 1953 Adana doğumlu olan Fatih Terim,babasının yanında birçok farklı işlerde çalıştı. Futbol kariyerine Adana Demirspor’da kaleci olarak başladı. 1974 yılında 1.650.000 liraya Galatasaray’a transfer oldu. 20 Nisan 1975’de Türkiye – İsviçre maçında ilk kez milli olarak forma giydi. Daha sonra kariyerine antrenör olarak devam eden Terim, 1987 senesinde Ankaragücü’nün başına geçti. Takıma büyük başarılar kazandıran Terim, 1980-1990 seneleri arasında Göztepe’yi çalıştırdı. 1990 yılında A milli takımını çalıştıran Alman teknik direktör Sepp Piontek’in yardımcılığını yaptı. 1993 senesinde milli takımın başına geçti ve 1996 yılında takımı Avrupa şampiyonasına götürdü. Bu dönemde pek başarı gösteremeyen Terim, tekrar Galatasaray’ın başına geldi. 1996-2000 senelerinde takımı 4 kez şampiyon yaptı.

fatih terim koronavirüs

2000 senesinde ilk defa UEFA kupasını Türkiye’ye kazandırmıştır. 200-2001 sezonunda kariyerine İtalyan takımı Fiorentina’nın başına geçerek devam etmiş ve daha sonra 2003 yılına kadar Milan takımını yönetti. Bunun yanında aynı sene içerisinde yeniden Galatasaray’a geldi. Fakat aldığı üst üste başarısızlıklar sonucu 2004 senesinde görevinden men edildi. 2005 senesinde tekrar milli takımın teknik direktörü oldu. 19 Ekim 2009’da görevinden ayrıldı. 17 Mayıs 2011 tarihinde 3. kez Galatasaray’ın başına geçti. 2012 yılında 5 şampiyonluk ile lig tarihinin en fazla şampiyonluk kazanan teknik direktörü oldu.

24 Eylül 2013’de Galatasaray Spor Kulübü başkanı Ünal Aysal tarafından görevine son verildi. 2013-2014 sezonu için Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü oldu. Şu anda Galatasaray Teknik Direktörü olarak görev yapmakta olan Fatih Terim bugün yaptığı açıklamada koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi. ” Bugün yapılan test sonuçlarına göre koronavirüs sonucum pozitif çıkmıştır. Hastahanede emin ellerdeyim. Merak Etmeyin. En kısa sürede haberleşmek üzere”. Bu açıklamalar sonrasında tüm galatasaray ekibine detaylı olarak koronavirüs testi yapılacağı bildirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu