GündemSpor

Süper Lig 12 Haziran’da Başlıyor

Türkiye Süper Ligi, koronavirüs salgını nedeniyle askıya alındıktan bir buçuk ay sonra 12 Haziran’da devam etmeyi planlıyor.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den Süper Lig Açıklaması

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Süper Lig Açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada; 2019 – 2020 sezonunu Temmuz ayı sonuna kadar bitirmeyi ve Ağustos ayında İstanbul’da Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmayı umduğunu söyledi.

Telekonferans yoluyla yapılan açıklamada, maçlar seyirci olmadan oynanacak ve Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulu maçların devam edeceği koşulları ve kuralları belirleyeceği belirtildi.

Özdemir, ” Lig maçlarını Temmuz ayında bitireceğiz. Ağustos ayında Şampiyonlar Ligi’ne ev sahipliği yapacağız” dedi. “Yedi hafta sonu ve bir hafta içi maç oynayarak sezonu 26 Temmuz’da bitirmeyi hedefliyoruz.”

Süper Lig

Sağlık Bakanı liglerin oynanması konusunda tüm yetkinin Türkiye Futbol Federasyonu’na ait olduğunu ve sorumluluğun tamamıyla TFF’de olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gazetecilere verdiği demeçte, “Federasyon kararı kendi inisiyatifi ile aldı, bu nedenle sorumluluk federasyona düşüyor,” dedi. “Hem karar hem de sorumluluk onlarındır.”

Türkiye, ilk koronavirüs (COVID – 19) ölümünü bildirdiğinden günler sonra 20 Mart’ta koronavirüs salgını nedeniyle futbol, ​​basketbol ve voleybol liglerini askıya aldı.

Bundan önce, Avrupa ‘daki diğer liglerin çoğu durduktan sonra bile futbol maçları seyircisiz olarak devam etti. Bu karar, sağlık endişelerini dile getiren bazı oyuncular ve teknik direktörler tarafından olumsuzluklara neden olmuştu. Hatta bu gerginliği dile getiren Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’de koronavirüse yakalanmış ve bu hastalığı yenmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu