DünyaSpor

Michael Jordan’ın ilk Air Jordans’ı Sotheby’s’de açık artırmaya çıktı

Milyon dolarlık sanat eserlerini satmakla tanınan Sotheby’s, geçen yıl ilk açık artırmayı tamamen spor ayakkabılarına adadı. Michael Jordan’ın İlk imzalı spor ayakkabılar olan Air Jordan 1’lerin açık artırmada 100.000 ila 150.000 $ arasında bir miktar alması bekleniyor.

Michael Jordan’ın ilk Air Jordan’ı Cuma Günü Açık Artırmada

Michael Jordan'ın ilk Air Jordan'ı Cuma Günü Açık Artırmada

İmzalı ve iyi giyilmiş bir çift basketbol efsanesi Michael Jordan’ın Nike ayakkabıları, Cuma günü Sotheby’s’teki açık artırma bloğunda görücüye çıktı.

1985’te efsane basketbolcu için tasarlanan Air Jordan 1’lerin ve ilk imzalı olanları 17 Mayıs’ta sona erecek çevrimiçi açık artırmada 100.000 ila 150.000 dolar getirmesi bekleniyor.

Milyon dolarlık sanat eserlerini satmakla tanınan Sotheby’s, geçen yıl ilk açık artırmayı tamamen spor ayakkabılarına adadı. “Moon Shoe” olarak bilinen 1972 Nike koşu ayakkabısı için 437.500 dolarlık yeni bir dünya rekoru kırdı.

Cuma günü açık artırmaya çıkarılan beyaz, siyah ve kırmızı Air Jordan 1 spor ayakkabılarının kırmızı işlemeleri var. Jordan tarafından imzalanmış ve eski Chicago Bulls oyuncusu tarafından sıkça kullanılmış. Efsane ismin basketbol ayakkabılarının çoğu gibi, onlar da sol 13 ve sağ 13.5 boyutlarında uyuşmayan bir çift.

Geller air jordan

Ayakkabılar, daha önce Las Vegas’ta sergilendikleri spor ayakkabı müzesi Shoezeum’un kurucusu koleksiyoncu Jordan Geller tarafından satılıyor. Geller’e göre, müzenin “taç mücevheri”, dünyanın dört bir yanından hayranları ve koleksiyoncular bu ayakkabıyı istiyor.

Müzayede, Air Jordan markasının 35. yıldönümü ile Chicago Bulls ve Jordan hakkında 10 bölümlük ESPN televizyon belgeseli “The Last Dance” ın son bölümünün gösterimi ile aynı zamana geliyor.

Geller yaptığı açıklamada, “Michael Jordan ve ‘Son Dans’ı çevreleyen tüm heyecanla eşim ve ben ayakkabıların yeni bir ev bulmasına izin verme zamanı geldiğine karar verdik.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu