Siyaset

Haydar Baş Koronavirüs Sebebiyle Hayatını Kaybetti

Haydar Baş koronavirüs ile olan mücadelesinde yenik düştü. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kurucusu olan ve partinin genel başkanlığını yürüten Haydar Baş koronavirüse yakalanmıştı. Yoğun bakımda geçirdiği zorlu günlerde hayata sımsıkı tutunmaya çalışan Haydar Baş, Trabzon’da hayatını kaybetti.

Haydar Baş Koronavirüs Nedeniyle Hayata Gözlerini Yumdu

Son Dakika Haberi olarak Türkiye gündemine oturan bu ölüm haberi sevenlerini üzüntüye boğdu. Trabzon’da koronavirüs testi pozitif çıkan BTP Başkanı Akçaabat ilçesinde özel bir hastahanede tedaviye başlamıştı. 4 günlük zorlu tedavi süresi sonrasında solunum yetmezliği nedeniyle acilen yoğun bakıma alınan Haydar Baş koronavirüs ile girdiği mücadelede yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. Ölümünün üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ailesine baş sağlığı diledi. Cumhurbaşkanının taziye mesajı üzerine tüm siyasi camia Haydar Baş’ın ailesine taziye mesajında bulundu.

haydar baş koronavirüs

Haydar Baş Kimdir ?

Trabzon’da 28 Ocak 1947’de dünyaya gelen Haydar Baş tüm eğitimini doğup büyüdüğü Trabzon’da tamamladı. 23 Yaşında Kayseri Yüksek İslam Enstitüsünü bitiren Haydar Baş, lisansüstü eğitimini ve doktorasını Bakü Devlet üniversitesinden alarak “Profesör” unvanını kazandı. Siyasi kariyerine ilk olarak, 1970 yılında Necmettin Erbakan başkanlığında yürütülen Milli Selamet Partisinde başladı.

Necmettin Erbakan ile anlaşamayan Haydar Baş kısa bir süre sonra MSP’den ayrıldı. 1994 yılına kadar siyaset ile uğraşmaya devam etti. 1994 seçimlerinde Doğru Yol Partisini destekledi. 25 Eylül 2001 tarihinde kendi  partisini kurmaya karar verdi ve Bağımsız Türkiye Partisinin lideri oldu. “İş, Aş, Haydar Baş” Sloganı ile Tüm Türkiye’de ismini duyurmayı başaran BTP lideri Haydar Baş koronavirüs sebebiyle 14 Nisan 2020’de Trabzon’da hayatını kaybetti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu