KoronavirüsSiyaset

CHP Genel Merkezinde Koronavirüs Alarmı

CHP Genel Merkezinde Koronavirüs tespit edilmesi sonrasında gözler Genel Başkan Kılıçtaroğlu’na çevrildi. İddiaya göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ile görüşen kişide COVID-19 tespit edildi. CHP genel merkezinde Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın tüm ailesine ve sekreterine yapılan covid-19 testleri pozitif çıktı.

CHP Genel Merkezinde Koronavirüs Türkiye Gündeminde

Koronavirüs ilk olarak Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkmıştı. Kısa sürede tüm dünyaya yayılan virüs 11 mart günü Türkiye’ye sıçradı. O günden bu güne kadar tüm Türkiye’ye yayılan koronavirüs, şimdi de CHP genel merkezine girdi. Sekreter ile temasa geçen tüm personelin 14 gün işe gelmemesi istendi. Yapılacak olan detaylı testler sonrasında test sonucu negatif çıkılar kişiler 14 gün sonra tekrar çalışmaya devam edebilecek.

chp genel merkezinde covid19

TEST NEGATİF ÇIKINCA İŞE GELMEYE DEVAM ETTİ

Virüs ilk olarak Orhan Sarıbal’ın (CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı) sekreteri A.Ç. ‘nin eşinde görüldüğü iddia ediliyor. Şüpheler üzerine sekteter A.Ç. covid-19 testi yaptırdı. Test sonuçları negatif çıkınca işe gelmeye devam etti. Daha sonra genel kontrolde tüm personele yapılan testte, boğazından alınan numalerde A.Ç’de covid-19 testi pozitif çıktığı görüldü. Bu olayın üzerine alarma geçen CHP Genel Merkezi sekreter ile temasa geçen herkesi karantinaya aldı ve 14 gün işe gelmemelerini istedi.

Orhan Sarıbal covid19 mu

Bu süreçte ziyaretçi yasağı olmasına rağmen A.Ç’nin eşinin CHP Genel Merkezine geldiği görüldü. Yapılan araştırmalarda Sarıbal’ın bu süreçte Kılıçtaroğlu ile görüştüğü kesinleşti. Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu’nun da koronavirüs kapmış olabileceği değerlendiriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu