Sağlık

Tayland’da Koronavirüs Nedeniyle İlk Ölüm Gerçekleşti

Tayland’da Koronavirüs Etkileri

tayland'da koronavirüs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tayland’da Koronavirüs sebepli olarak ilk kez bir kişi hayatını kaybetti. Bangkok’dan gelen haberlere göre yetkililer açıklama yaptı. Koronavirüsü taşıyan 35 yaşındaki bir kişinin hayatını kaybetti. Tayland’da ilk kez koronavirüsünden bir ölümün kaydedildiği açıklandı.

Hastalık Kontrol Dairesi Genel Müdürü Suwannachai Wattanayingcharoenchai, 35 yaşındaki kişinin koronavirüsü benzeri semptomlarla hastaneye yatırıldığı ve kısa sürede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Suwannachai, perakende satış sektöründe çalışan hasta kişinin, Koronavirüs tanısı konulmasının ardından sevk edildiği Bamrasnardura Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsünde çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.

Koronavirüs Hızla Yayılıyor!

Ülkede şimdiye kadar 42 kişide koronavirüsü tespit edilmişti.

İlk olarak 12 Aralık 2019’da Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde tespit edildi. Koronavirüsü, Çok kısa bir sürede diğer şehir ve ülkelere yayılmıştı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bu gelişmeler sonucunda “acil durum” ilan etmişti.

Salgın nedeniyle dünyada, 2 bin 872’i Çin’de olmak üzere toplam 2 bin 980 kişi hayatını kaybederken, virüsün bulaştığı kişi sayısı 86 bin 900’ü geçti. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu