SağlıkTürkiye

Müjdeli Haber Geldi Türkiye Normale Dönüyor

Son Dakika Haberi: Sonunda beklenen müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin normale döneceği tarihi gösterdi. Koronavirüs ile mücadelede büyük ilerlemeler olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “Allah’ın izniyle Ramazan Bayramı öncesinde Türkiye Normale dönecek” ifadelerine yer verdi. Bugün gerçekleştirilen bilim kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı da bu açıklamaya ” Elimizdeki veriler salgını kontrol altına aldığımızı gösteriyor” diyerek katıldı.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde edinilen veriler vaka sayısının düştüğü yönde. 23 Nisan itibariyle 4 günlük sokağa çıkma yasağında da vaka sayılarında azalma gözlemleneceği öngörülüyor. Son 15 günde her gün artan vaka sayısı gözlemlenirken son günlerde salgın kontrol altına alındı ve vaka sayıları giderek azalmaya başladı. Vaka sayılarının azalmasının yanısıra iyileşen hasta sayısı da her geçen gün daha da artıyor.

CUMHURBAŞKANI-müjdeli-haber

Müjdeli haber Türkiye Çifte Bayram Yapacak

Bilim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son durumu paylaştı. Güncel verileri canlı yayında paylaşan sağlık bakanı “salgını kontrol altına aldık. Mücadelemizle her gün daha iyiyiz, daha ilerideyiz.” ifadelerine yer verdi. Yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına ve yönetime duyulan güveni vurgulayan Bakan Koca “Güven olmasaydı ilaçlarımız ve hastahane kapasitelerimiz yeterli olmasına rağmen başaramazdık ” ifadelerine yer verdi. Mayıs ayının sonlarına doğru hayatın normale dönebileceğini vurgulayan bakan Koca sıkı tedbirler alınacağını da açıkladı.

Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada vaka sayılarının azalması ve iyileşen hasta sayısının artmasının iyi bir gelişme olduğunu fakat rehavete kapılmamamız gerektiğini belirtti. 22 Nisan’da 37.535 covid-19 testi yapıldı ve bu testlerden 3.083’ü pozitif çıktı. Vaka sayısının 4500’lü rakamlardan 3000’lere düşmesi gerçekten doğru yolda olduğumuzu gösterir. İyileşen hasta sayısı 1559 kişi daha artarak 16.447’ye ulaştı. Son 24 saatte koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 117 olarak açıklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu