Sağlık

Koronavirüs belirtileri listesine 7 yeni semptom daha eklendi

Son Dakika: Koronavirüs belirtileri artık sadece kuru öksürük, halsizlik ve yüksek ateş değil. Bilim insanları 7 yeni semptom tespit ettiler. Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Koruma merkezlerinde çalışan bilim insanları 7 yeni koronavirüs belirtisi tespit etti. Dünyada koronavirüs salgınında hem vaka sayısı hem ölüm sayısında 1. olan Amerika tedavi yöntemleri arıyor. Bilim insanlarının tespit ettiği bu yeni semptom koronavirüse yakalanmış olabileceğinizi gösteriyor.

koronavirüs-semptomm

Koronavirüs Belirtileri

Yüksek Ateş koronavirüs belirtileri arasında en çok duyulan ve en bilinen belirtidir. Sadece ateşiniz yüksekse değil ateşiniz 37.5 derecenin altına her türlü çabanıza rağmen düşmüyorsa risk altındasınız demektir. Eğer ateşiniz düşmüyorsa sağlık bakanlığı koronavirüs hattını arayıp yetkililerin gelip sizi almasını talep edebilirsiniz. Kuru öksürük de bilinen belirtiler arasında. Sadece kuru öksürük soğuk algınlığı belirtisi de olabilir. Soğuk algınlığı ile birlikte halsizlik varsa ateşiniz de yükselmeye başlamışsa o zaman kontrole gitmenizde fayda var.

Yeni belirtiler ise nefes almada zorlanma, göğüs bölgesinde geçmeyen ağrı veya baskı hissi olarak belirtildi. Ayrıca ilginç bir keşifle koronavirüs bilinç karışıklığına ve vücutta morarmaya da sebep olabiliyormuş. Bu belirtilerden herhangi biri sizde varsa en yakın sağlık kuruluşuna gidip muayene olmanızda fayda var. Amerika CDC web sayfasında ayrıca üşüme, yorgunluk hissi, kas ağrısı, boğaz ağrısı ve tat kaybı gibi şikayeti olanlar da en yakın sağlık kuruluşuna covid-19 testi yaptırmalarında fayda var.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu