Sağlık

45 yaş üstü ne vakit aşı olacak? Koronavirüs aşı sorgulama 2021

50 yaş üstü aşılamanın başlamasının akabinde aşı sırasının 45 yaş ve üzerine ne vakit geleceği gündemde merak edilen bahisler ortasında yer alıyordu.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, normalleşme adımları ve aşılama çalışmalarının değerlendirildiği Bilim Şurası toplantısının akabinde kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada 45 yaş ve üstü vatandaşlara aşılama muştusunu verdi. Bunun üzerine 45 yaş ve üstünde olan vatandaşlar, 45 yaş üstü ne vakit aşı olacak? sorusunu ağır bir formda araştırmaya başladı.

Pekala, 45 yaş üstü ne vakit aşılanacak? İşte e-Nabız ve MHRS ile aşı randevusu alma ekranı…

45 YAŞ VE ÜSTÜ NE VAKİT AŞI OLACAK?

Koronavirüsle uğraşta aşılama çalışmaları Sinovac, Sputnik ve BioNTech aşıları ile devam ediyor.

Kademeli gerçekleştirilen aşılama sürecinde sıra hangi kümede merak edilirken Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 45 yaş ve üstü vatandaşların 10 Haziran Perşembe yani bugünden itibaren aşı olabileceğini açıkladı.

“Yarından itibaren 45 yaş üstüne aşılamayı başlatacağız.” diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hafta başında 4,2 milyon doz BioNTech aşısının daha Türkiye’ye geleceğini duyurdu.

KORONAVİRÜS AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı programının son etabında aşı hakkı tanınan ve randevularını alan 45 yaş üzeri vatandaşlar, bugünden itibaren aşılarını yaptırabilecek.

Vatandaşlar, koronavirüs aşısına ait durumunu e-Nabız hesabından yahut 2023’e kısa bildiri (SMS) göndererek öğrenebilecek.

Aşı olacak küme ortasında yer alan şahıslar randevu süreci için Merkezi Tabip Randevu Sistemi (MHRS) uygulamasına yönlendirilecek, vatandaş, tarihi geldiğinde randevu aldığı sıhhat kuruluşuna gidecek.

Aşıyı uygulayan sıhhat işçisi vatandaşın ikinci doz aşısını hangi tarihler ortasında yaptırabileceğini belirleyecek. Aşı uygulaması için vatandaşlar MHRS, e-Nabız hesabı yahut Alo 182 üzerinden randevu alabilecek.

KORONAVİRÜS AŞI SORGULAMA 2021

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu