MagazinModa

Yusuf Güney: Kendimi savunmak için silahımı aldım

Antalya Manavgat’taki orman yangınını söndürme çalışmalarına takviye veren müzikçi Yusuf Güney, dün gece Çardak Mahallesi Balamut mevkiinde, yangın söndürme süreci yapan orman memurları ile tartıştı.

Orman memurlarının üzerine yürüdüğü ve havaya ateş açtığı için gözaltına alınan müzikçi, Taşağıl Jandarma Karakolu’na götürüldü.

Güney, olay sonrası toplumsal medya hesabından açıklama yaparak yaşadıklarını anlattı.

“10 KİŞİ SOPALARLA BEN VE ARKADAŞIMA SALDIRDI”

Kısa müddette gündem olduktan sonra Instagram hesabından açıklama yapan Güney, şunları söyledi:

“Yaşanan üzücü ve hiç hak etmediğim bir durumu iç yüzüyle anlatan görüntüleri paylaşacağım. Ormanları bile bile yanmaya terk eden kendini bilmezlere laf ettim diye 10 kişi sopalarla ben ve arkadaşıma saldırdılar. Kelamda orman bölge müdürlüğünün grubundan olan ahlaksız canilerin elinden kurtulmak için can güvenliğimiz için arkadaşıma öldüresiye saldırdıklarını görüp otomobilimin içine kendimi savunmak için yöneldiğimde ki hepsinin isimlerini paylaşacağım sizlerle kardeşlerim.”

“HAVAYA İKİ EL ATEŞ ETMEK ZORUNDA KALDIM”

“Sopalarla otomobilin içinde darbedildim kendimi ve arkadaşımı korumak için vaktinde terör mensuplarından aldığım yüzlerce tehditden ötürü evet bunu birinci defa duyuyorsunuz kendime taşıma ruhsatlı aldığım silahla havaya hiçbir tehlike durumu arz etmeden iki el ateş etmek zorunda kaldım. Öfkesi dinmeyen hala daha bizi darbeden canilere karşı daha ileriye gitmemek için yazgıma razı olup silahımın jarjörünü çıkarıp arkadaşıma teslim ettim ve biz o esnada hala daha darbediliyorduk.”

“JANDARMA YETİŞMESEYDİ KOMADAYDIK”

“Jandarma takımlarımız imdadımıza yetişmeselerdi biz şuan komadaydık. Neden bu olay yaşandı paylaşacağım görüntülerde izleyeceksiniz kardeşlerim. Günlerdir uykusuz perişan halde bir yerlere koştururken her vakit takımlarımızın kıymetini bilin onların hakkı ödenmez çalışmalarını engellemeyin diye görüntüler paylaştım. Fakat gelin görün ki esasen izleyeceksiniz siz buyurun haklıyı haksızı belirleyin. Bu durumda ne kadar mağdur olsam da yeniden de küskün kırgın değilim. Herkes perişan, sonlu, gergin empati yapıp anlayışla karşılamak lazım lakin durum yargıya intikal etti bekleyip göreceğiz. Ve merak işimin başındayım çabama devam edeceğim. Hürmetler sevgiler sıhhat diliyorum sizlere.”


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu