MagazinModa

İbrahim Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozdu

İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz hafta verdiği bir röportajda, “İdo ve Melek Zübeyde dışında hiçbir çocuğumun düğününden haberim olmadı.” demişti. Tatlıses’in kelamları, Şanlıurfa’da yaşayan birinci eşi Adalet Sara’yı kızdırdı.

Adalet Sara, İbrahim Tatlıses’in tezlerine toplumsal medya hesabından cevap verdi. Adalet Sara şunları yazdı:

“BABALIK YAPMADI”

“Yapılan röportajda İbrahim Bey’in yalnızca Melek Zübeyde ve İbrahim’in (İdo) evliliğinden haberi olduğunu, başka çocuklarının evliliğinden haberi olmadığını söylemesinin gerçekle hiçbir alakası yoktur. İbrahim Bey’in söylediğinin tersine her üç çocuğumun evliliğinden haberi vardı. Ama babalık görevini ne yazık ki, evliliklerinde yapmadı ve yapamadı.

“ÇELENK YOLLADI”

Oğlum Ahmet Salim’in birinci evliliğinde kendisini şahsen ben aradım. İstanbul’da konutu düzdük ve Şanlıurfa’da yapılacak düğün hazırlığını tarihini bildirdik. Mazeretler bularak düğüne gelmedi. Düğün günü aramadı ve daha evvelden de sonradan da hiçbir yardımda bulunmadı. Daha sonra Müslüm Mert’imin annesi (Allah rahmet merhamet cennet yer eylesin.) lösemi illetinden vefat ettikten bir süre sonra Ahmet Rüzgar’ın annesi Tülay ile evliliğinde İbrahim Bey’i aradım.

Hiçbir maddiyat beklemediğimizi, daha evvel yapmış olduğu yanılgıyı tekrarlamaması için düğüne katılmasını rica ettim ve düğün vaktinde ne yazık ki ‘Antalya’da konserim var’ diyerek bir yabancı üzere düğüne çelenk gönderdi. Telefonla arayıp tebrik bile etmedi.

“KIZINA GEL BARİ DEDİM”

Dünür olarak gelinleri istemeye bile gelmedi. Oğlum Ahmet Salim’e her iki evliliğinde de hiçbir maddi yardımda bulunmadı. Büyük kızım Gülşen Sara’yı ablamın oğlu yeğenime görücü yordamıyla isteme talebinde bulununca İbrahim Bey’i aradım. Lütfen hiç olmazsa kız evlat olması hasebiyle bu sefer babalığını yapmasını söyledim ve tekrar birebir bahaneler…

“DÜĞÜNE FALAN GELMEM”

Bizler ulu dinimizin temellerine, örflerimize ve geleneklerimize bağlı olduğunuzdan ablamlar rica ettiler, İbrahim Beyefendi Ankara Çakır Gazinosu’nda sahne alıyordu. Ankara’ya kaldığı otele gittik, damadın ağabeyi Mahmut, Allah’ın buyruğu ve peygamberin kavli ile İbrahim Bey’den Gülşen Sara kızımızı istedi. ‘Tamam daha güzel, hiç olmazsa akrabadır’ diyerek olumlu yanıt verdi. Şanlıurfa’ya döndük ve ne yazık ki yeniden hiçbir yardımda bulunmadı. Yeniden de telefon açıp düğün için kendisinin müsait olacağı bir tarih istedik. ‘İstediğiniz vakit yapın ben kız babasıyım, düğüne falan gelemem’ dedi ve ne düğüne geldi ne de aradı. Ne acayip Melek Zübeyde’nin düğününe katıldı ve düğünde su dağıttığını söyleyen yeniden kendisi…

“EVLERİNE GİTMEDİ”

Küçük kızım Gülden Ferah için de görücü yöntemiyle istenmek talebinde bulunulduğunda yeniden tıpkı şeyleri yaşadık. Her üç çocuğumun evliliğinden haberi vardı ve üçünde de baba olarak oluru alındı. Ne gelin kızımızın ne de kızımızın istenmesinde bulunmadı. Torunlarım Müslüm Mert, Burak Faruk, Ahmet Sait, Ahmet Rüzgar, Ahmet Aslan, Berfin, Hatice Vera ve Tülin… Doğumlarında ve sünnetlerinde de tıpkı şeyleri yaşadık…

İbrahim Beyefendi, 1994 yılından şimdiye kadar oğlum Ahmet Salim’in meskenine 3 defa gitmiştir. Şimdiye kadar ise Gülşen Sara ve Gülden Ferah kızlarımın konutuna bir sefer dahi gelmemiş, görmemiştir.

“HERHALDE RAHATSIZLIĞINDAN ÖTÜRÜ HATIRLAMIYOR”

İbrahim Bey’in haberi vardı, herhalde malum rahatsızlığından ötürü hatırlamıyorsa mazurdur ancak şayet değilse ki yapılan adaletsizliği aslında kör kadı, sağır sultan bile duyuyor, görüyor.

Kelamın kısası şudur ki, haberi vardı.

“ÖZÜR DİLERİM”

Şayet haber dediği sevgili beraberliği ise kızlarım ve torunlarım bundan uzaktır ve bu açıklamayı yaptığım için evlatlarım sizlerden özür dilerim. Şayet söylememiş olsaydım, sizler yapmadığınızla suçlanmanın hüznünü, her haksızlığı yaşayıp sinenize çektiğiniz üzere bunu da çeker, bana müsaade vermezdiniz.

Adalet Sara…”


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu