MagazinModa

Hadise: Anksiyeteye yakalandım

Geçtiğimiz aylarda koronavirüse yakalanan ünlü müzikçi Hadise, konutunda gördüğü tedavinin akabinde hastalığı atlatmıştı. Müzikçi, koronavirüs nedeniyle kendisinde öbür bir hastalığın da ortaya çıktığını söyledi.

HASTALIK SÜRECİNİ ANLATTI

Müzikçi Hadise, yılbaşı akşamı gerçekleşen ‘O Ses Türkiye’nin kamera gerisini vlog çekti. Geçtiğimiz aylarda koronavirüse yakalanan müzikçi, hastalık mühletince yaşadıklarını da birinci sefer anlattı.

“KORONAYI ATLATTIM LAKİN ANKSİYETE KALDI”

Korona kaygısının kendisinde anksiyete (kaygı bozukluğu) hastalığına yol açtığını söyleyen sanatçı, “Benim için sıkıntı bir süreçti. Hastanelik olmadım. Bu süreci daha sıkıntı durumda hastanelerde geçiren insanları görünce şükrettim. 2 hafta kendi konutumda tek başıma kaldım.

4 hafta boyunca öksürdüm. Başım çok üzücü ağrıdı. Kusmalarım çok oldu. 5. günümde tat ve koku almamaya başladım.

Asıl beni mahveden dehşet oldu. Televizyonlarda daima izlediğimiz o makus imajlar beni panikletti. Kaygıdan anksiyete oldum.

Öksürük geçmiyor. Sanki sesimi etkileyecek mi, müzik söyleyebilecek miyim? formunda başımda meczup sorular vardı. Neyse ki koronayı atlattım. Lakin anksiyete kaldı.” dedi.

ANKSİYETE (KAYGI BOZUKLUĞU) NEDİR?

Anksiyete yahut kaygı; beğenilen olmayan bir iç çatışma durumu ile karakterize edilen, sıklıkla ileri geri ilerleme üzere sinirsel davranışların eşlik ettiği bir his. Duygusal açıdan ise dehşet ve panik hissine neden olur.

Kişi her şeyi olabilecek en olumsuz tarafıyla ele alır, moral düzeyi en alt seviyededir. Davranışsal olarak ise birey, anksiyetenin kaynağından kaçma eğilimi gösterir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu