MagazinModa

Eda Taşpınar, Meksika’da

Tulum’un akabinde Cancun’a giden sosyetik isim Eda Taşpınar, denizin ve güneşin keyfini çıkarıyor. Tabiatla iç içe vakit geçiren 40 yaşındaki sosyetik hoş, tatilinden kesitleri de sık sık Instagram hesabından yayınlıyor.

Taşpınar son olarak 25 metre derinliğe inerek köpek balıklarıyla yüzdüğü anları paylaştı.

“KABULLEN”

Ünlü isim, yayınladığı bu fotoğrafa, “Aşağıya inmeye başladığım anda kabulleniş başlar bende. Burası onların dünyası, onların kuralları geçerli.. Ne yapacaklarına onlar karar verirler, aslında ikili bağlantılarla hiç bir farkı yok. Çünkü karşınızdakinin hareketleri hiç bir vakit sizin kontrolünüzde değildir aslında. İnsanoğlu kontrolü sever, elinde olduğunu bilmek ister ama hayat bize şu günlerde öğretti ki denetim bir illüzyon. Yaşama güven, sana gereksinimin olanı o aslında yollar. Aslında bu kadar kolay. Kabullen. Korkutucu olmaları gerekirken o dünya o kadar sakinki aslında. Öğrenilecek çok şey var…” notunu düştü.

“KAFESSİZ DALIŞ”

Köpek balıklarıyla kafessiz dalışın yaptığı en tehlikeli şey olduğu olduğunu belirten Taşpınar, “Zor bir dalış alanıydı, akıntı çok fazlaydı.. Tekneden suya atlayanlar aşağıya atılmış olan ipe tutunarak inmeliydi. Akıntıdan ötürü ipi ıskalıyanlar oldu. 25 metre altımızda inanamayacağımız bir görüntüyle karşılaştık. Bull sharklar, beyaz köpek balıklarından çok daha hudutlu hayvanlardır. Yaklaşık 20 taneydiler. Dişiler gebeydi. Bize görsel bir şölen sundular. Çarpanlar, çok yakınımızdan geçenler oldu. En inanılmazı ise üst çıkarken hare halinde etrafımızı sarıp bizle bir arada üst çıkışlarıydı.. Yaptığım en tehlikeli fakat bir o kadar da unutulması imkansız yegane şey – Köpek balıklarıyla kafessiz dalış…” sözlerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu