MagazinTüm Haberler

Avatar 2 Filmi Yolda! Yönetmenden Sevindirici Haber Geldi!

2009 yılında piyasaya giren ve oldukça büyük ilgi gören Avatar’ın devam filminden sevindirici haber geldi.

2009 yılında beyaz perdede büyük ilgi gören Avatar’ın devam filminden sevindirici haber geldi. Yönetmen James Cameron, koronavirüs pandemisi sebebiyle ara verilen Avatar 2 film çekimlerinin tamamlandığını açıkladı. Ayrıca yönetmen, 3. filminde de çekimlerinin yüzde 95 oranında tamamlandığını ekledi.

Avatar 2 Filminin Çekimleri Tamamlandı

2009 yılında 3 boyutlu olarak vizyona giren ve inanılmaz olumlu tepkiler alan Avatar’ın devam filminin çekimleri geçtiğimiz yıl Yeni Zelanda‘da başlamıştı. Fakat pandeminin yarattığı ortam sebebiyle çekimler durdurularak ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu boşlukta yönetmen Cameron ve ekibiyse filmin görsel efektleri üzerinde çalıştı. Mayıs ayında prodüksiyonun devam edebileceğine yönelik izinlerin gelmesinin ardından, çekimler kaldığı yerden devam etmişti.

Gelen habere göre Arnold Schwarzenegger ile gerçekleştirdiği bir video konferansta filme değinen James Cameron, Avatar 2’nin tamamlandığını, 3. filmin çekimlerinin ise %95 oranında bittiğini paylaştı. Pandeminin süreci bir hayli etkilediğine de değinen ünlü yönetmen,

“Covid-19 bizim gibi herkesi vurdu. Prodüksiyonun 4,5 ayını kaybettik. Biz de filmi Aralık 2022’de vizyona girecek şekilde erteledik. Bunu zaten duyurmuştuk. Ancak filmi tamam hale getirmek için fazladan 1 yılımız olduğu anlamına gelmez. Çünkü Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün, Avatar 3 için çalışmalara başladık. Şimdi Yeni Zelanda’da çekimler gerçekleştiriyoruz. Gitmek için %10’umuz kaldı. 2. filmi tamamladık ve 3. filmin de %95’i hazır.” ifadelerini kullandı. 

Avatar 2 Filminin Çekimleri Tamamlandı

 

Avatar 2 filminin kadrosunda ilk filmde bulunan Sam Worthington, Zoe Saldana, Giovanni Ribisi ve Sigourney Weaver gibi isimler yer alacak. Bunun yanında devam filminde Vin Diesel ve Kate Winslett de kadroda olacak. Avatar 2 filminin herhangi bir erteleme olmazsa 16 Aralık 2022 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

3. filmin ise 2024 yılında beyaz perdede yerini alması bekleniyor. 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu