GündemKutlamalar

2020 yılı içinde düğünlerde göreceğiniz en şaşırtıcı şeyler

Düğünlerde klasik ve geleneksel kalacak bazı şeyler vardır ancak 2020 yılı içinde dekordan düğün misafirlerinin yediklerine kadar her şeyi etkileyecek olan düğün trendleri, popüler kültüre eşlik ediyor…

Düğünlerde her zaman klasik ve geleneksel kalacak bazı şeyler vardır. Birçok mutlu çift, gelinin beyazlar içinde olmasını bekler ve törende takılan yüzükler veya sonraki akşam yemeği ve dans gibi geleneksel uygulamaları sürdürmeyi sever. Ancak her yıl, insanlar dekordan düğün misafirlerinin yediklerine kadar her şeyi etkileyen düğün trendlerini yakalamaya çalışır.

Sürdürülebilirlik

Düğünlerin bile biraz daha çevre bilincine sahip olması şaşırtıcı olmamalı. Sürdürülebilir düğünler bu yıl adeta patlama yapacak. Çiftler, sıfır atık düğünlerden, ister dekor ister çiçek olsun, mümkün olduğunca çevreci şeylere bağlı kalacaklar. Yeniden kullanılabilir mutfak eşyaları ve içecek gereçleri, tek kullanımlık plastik kullanmama ve bol miktarda yerel kaynaklı yiyecek bekleyebilirsiniz. Ve belki de daha az davetetiye bekleyebiliriz. Çiftler cüzdan dostu ve çevreci bir tercih yaparak düğün davetiyelerini internet üzerinden gönderebilirler.

Kapsayıcı yemek

Kapsayıcılık, bugünlerde her yerde. Çiftler daha çok vegan ya da glutensiz bir diyet ya da herhangi bir beslenme türüne göre, herkesin ihtiyaçlarına uygun yiyecekler sunmaya odaklanacak. Ayrıca, pastadan çok daha fazlasını içeren eşsiz mezeler ve tatlılar gibi daha yaratıcı, eğlenceli ve yenilikçi menü öğelerini de görebilirsiniz.

Geleneksel olmayan gelinlikler

Geleneksel olmayan gelinlikler 2020’de oldukça popüler olacak. Klasik prenses tarzı, balo elbisesini unutun! Gelinler; ince silüetler, desenler ve dokular ve belki de beyaz dışında bir renk içeren daha modern ve yeni elbiseler tercih edecekler. Daha kısa elbiseler, tulumlar veya etekler görebilirsiniz. Düğün modası için heyecan verici bir zaman!

Daha küçük, daha samimi düğünler

Düğünler için daha küçük ve daha samimi bir davetin normal haline geleceği yıl 2020 olacak. “Mikro düğün” olarak adlandırılan bu trend, 40 veya daha az kişinin davet edildiği düğünleri içeriyor. Partiler daha özel ve kişisel yapılarak, çiftin paradan tasarruf etmesine yardımcı oluyor ve genellikle daha samimi anların ortaya çıkmasına olanak sağlıyor.

Self servis içecekler

Geleneksel olarak düğünlerde, içecek servisi yapılır, ancak bu yıl bu durum değişiyor olabilir. 2020’de daha popüler bir seçenek olarak konukların kendilerine hizmet etmesini sağlamak ön plana çıkıyor. Self servis içecek istasyonları; konukların kendi karışımlarını hazırlamasına izin veren ve istedikleri şeyi içmelerine olanak sağlayan bir sistem olarak iyi bir tercih gibi duruyor.

İlginç aydınlatmalar

İlginç aydınlatmalar, 2020’de düğün dekorunun büyük bir parçası olacağı tahmin ediliyor. Farklı renklere, LED cephelere, tüp aydınlatmalara ve asılı ışıklara veya sepet ışıklarına sahip cesur ışıklara hazır olun.

Büyük duvaklar

Meghan Markle ve Priyanka Chopra’nın düğünlerindeki devasa duvakları hatırlıyor musunuz? Bunlar sadece büyüyen bir trendin başlangıcıydı. Uzun, büyük ve gösterişli duvaklar her zamankinden daha popüler hale gelecek.

Kişiliğinizi yansıtan gelinlikler

Gelinlikler sadece daha az geleneksel olmakla kalmayacak, aynı zamanda daha cesur ve kişisel olacaklar. Eğlenceli süslemeler, cesur desenler ve canlı renkler gibi eğilimler 2020’de oldukça ön plana çıkacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu