Koronavirüs

Türkiye’de Çıkan Koronavirüs Sonrası Üniversitelerden Eğitime Ara!!!

Türkiye’de Koronavirüs Sonrası Eğitime Ara!!!

Kadir Has Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından 23 Mart’a kadar eğitime ara verildiğini açıkladı. Bahçeşehir Üniversitesi eğitimlere internet ortamından devam edeceğini açıklarken, Kadir Has üniversitesi 23 Mart’a kadar eğitime ara verildiği açıklamalarında bulundu. Türkiye geneli okullarda eğitime ara verilmesi ile alakalı olarak Bilim Kurulunun yapacağı açıklama bekleniyor. Boğaziçi Üniversitesi ve MEF Üniversiteleri de tatile ara verdikleri açıklamalarında bulundu.

Türkiye’de koronavirüsün tespit edilmesinin ardından okulların tatil olup olmayacağı sorusu gündeme geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tatil kararı için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşeceklerini duyurdu. Bakan Selçuk ise, bugün yapılacak koronavirüs toplantısında karar verileceğini açıkladı.

Koronavirüs Türkiye’de!!!

koronavirüs

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından , gece saatlerinde  yapılan basın açıklamasının ardından koronavirüsün ülkemizde olduğu ve 1 erkek vatandaşta bulunduğu açıklamalarında bulunuldu. Vatandaşın öksürük ve ateş şikayeti üzerine yapılan testin pozitif çıkması ülkemizde koronavirüsün resmen başladığını doğruladı. Kişinin genel durumunun iyi olduğu ve aile bireylerinin ve yakın çevresinin de gözetim altında olduğu ifadeleri, arasında yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu