GündemKoronavirüs

Türkiye’de Aktif Koronavirüs Vaka Sayısı 50 Binin Altına İndi

Türkiye’de son açıklanan koronavirüs rakamlarına göre ölüm sayısı, yeni vaka sayısı ve yoğun bakım hasta sayısında düşüş sürüyor. İyileşen hasta sayısı bugün itibariyle 86.396’ya ulaştı.

Toplam Koronavirüs taburcu olan hasta sayısı 85 bini geçti

Toplam Koronavirüs taburcu olan hasta sayısı 85 bini geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kurtarılan toplam hasta sayısının 85.000’i aştığını söyledi.

“Son 24 saatte vaka sayısında, ölümde, yoğun bakımda ve entübe hastalarda azalma var.”

Fahrettin Koca, koronavirüs pandemisinden ölen hasta sayısının 48 olduğunu açıkladı. Bu ölümlerle birlikte toplam sayı 3.689’a yükselirken, son 24 saat içinde 3.412 kişi iyileşti.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, toplam vaka sayısı 135.569’a ulaşırken bugün itibariyle 1.848 yeni vaka kaydedildi.

Ayrıca, son 24 saat içinde 33.680’den fazla yeni test gerçekleştirilmiş ve şimdiye kadar toplam test sayısı 1.29 milyonu aşmıştır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Veriler virüs ile mücadelemizi destekliyor. Bunlar kesin sonuçlar değil, ciddi bir fırsat. Hadi fırsatı değerlendirelim,” diye ekledi.

Koronavirüs

Koronavirüsün 2019 yılı Aralık ayında Çin’de ortaya çıkmasından bu yana 187 ülkede 3.87 milyondan fazla vaka bildirildi. Bu ülkeler arasında en çok etkilenen bölgeler ABD ve Avrupa oldu. ABD yönetimi ve Trump ülkesinin virüse hazırlıksız yakalanması ve en çok kaybı veren ülke olması nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu.

ABD Johns Hopkins Üniversitesi tarafından derlenen verilere göre, 1,3 milyondan fazla koronavirüs (Covid-19) hastasının önemli bir kısmı sağlığına kavuştu. Ancak hastalık 271.700’den fazla kişinin yaşamını kaybetmesine neden oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu