Koronavirüs

Şehir Şehir Tüm Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı

Sır gibi saklanmaya çalışılan koronavirüs vaka sayıları nihayet açıklandı. Covid-19’un ilk tespit edildiği günden bu güne kadar hangi illerde virüs var, hangi semtler tehlikeli hiçbir açıklama yapılmamıştı. Sonunda bugün sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamada tüm Türkiye’deki vaka görülen şehirler ve koronavirüs testi pozitif çıkmış kişilerin sayısı belirtildi.

Koronavirüs Vaka Sayıları Sonunda Açıklandı işte O İller

2 Nisan 2020 tarihi itibariyle Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları 18.135’e yükselirken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 356’ya yükseldi. Vaka görülen şehirlerin başında ise İstanbul, İzmir ve Ankara geliyor. İstanbul’da 1 Nisan verilerine göre 8.852 koronavirüse yakalanmış hasta varken İzmirde 853, Ankara’da ise 712 kişide vaka onaylandı.

il il ilçe ilçe koronavirüs vakaları açıklandı

Salgının ilk gününden beri merak konusu olan “hangi şehirde vakalar daha çok görülüyor” sorusuna sağlık bakanlığından resmi cevap geldi. İstanbul’da en büyük risk altında olan ilçeler ise şu şekilde açıklandı. Esenler, Zeytinburnu, Bahçelievler, Güngören, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Fatih ve Esenyurt, Kağıthane,Şişli, Sultangazi,Beyoğlu, Bayrampaşa, Sancaktepe, Beşiktaş, Sultanbeyli.

Ankara’da Koronavirüs Vakaları En çok Bu İlçelerde Görüldü

Yapılan açıklamada Ankara’da ise en büyük risk altında olan ilçeler ise Keçiören, Yenimahalle, Etimesgut, Pursaklar, Çankaya, Altındağ ve Akyurt olarak belirtildi. Virüs taşıyan hastaların hangi bölgelerden geçtikleri ve kimlerle temas ettikleri araştırılıyor.

İşte il il Koronavirüs Vaka Sayısı

Türksam infografik’in hazırladığı Türkiye koronavirüs haritası ise şu şekilde;

il il koronavirüs vakları 3 nisan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu