DünyaKoronavirüsTürkiye

Koronavirüs Vaka Sayısında Ciddi Artış Korkutuyor

Dünya genelinde pandemi ilan ettiren koronavirüs vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye’de vaka sayısı çok ciddi oranda artış gösterdi. Vatandaşlar hala durumun ciddiyetini anlamamışlar ki hala hiç birşey olamamış gibi sokağa çıkarak beraber günlük aktivitelerini yapıyorlar.

Koronavirüs Vaka Sayısında Korkutan Artış

Türkiye’de koronavirüs vakalarının 16. günündeyiz. Korkutucu olan şu ki bu salgının çıktığı günlerde dünyada virüs bulaşmış sonuncu ülke iken şu anda dünyadaki koronavirüs vaka sayısının en çok olduğu ülke olmaya doğru gidiyoruz. Aşağıdaki tabloda iletişim bakanlığının yaptığı resmi açıklamada bugün itibari ile 522.700 ve üzeri kişide koronavirüs tespit edildi. Dünya genelinde 23.600 kişi hayatını kaybederken 12.300 kişi hastalığı yenerek taburcu edildi. Türkiye’de 27 Mart itibariyle vaka sayısı 5.698’a yükselirken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 92’e yükseldi. 

koronavirüs vaka son durum
Tablodaki veriler 26 Mart 2020 Tarihi verileridir.

Virüsün ülkemize geldiği günden beri toplamda sadece 40.290 test gerçekleştirilebildi. Yapılan açıklamada test yapılan 47.823 kişiden 5.698’unda virüs tespit edildi. Fakat ne yazık ki testler yetersiz ve virüsü taşıyıp test yaptırmayan binlerce vatandaşımız olabilir.

Dünya genelinde koronavirüs vakaları ve salgın ile ilgili gelişmeler

  • Dünyada koronavirüs vaka sayısı son 5 günde ciddi oranda artış gösterdi. Listede de görüldüğü gibi Çin her türlü önlemi alarak vaka sayısını azaltırken Amerika vaka sayısı bulaşmış ülkeler arasında 1. sıraya geçti.
  • Suriye’de ilk vaka görüldü. Devlet Suriye sınır kapılarına acil müdahale etmezse önümüzdeki aylarda doğu bölgesindeki insanlarımız büyük risk altında olabilir.
  • İspanya devlet başkan yardımcısı Carmen Calvo Covid-19 testi pozitif çıkarak hastahaneye kaldırıldı. İspanya genelinde vaka sayısı 8500 artışla 56.188’e fırladı.
  • Amerika’da yapılan ekonomi paket içeriğinde, kişi başına 1.200 dolar ve çocuk başına 500 dolar ödeme yapılacağı duyuruldu.
  • Dünya Bankası Başkanı Malpass koronavirüs ile mücadele kapsamında 15 ayda 150 milyar dolar kaynak sağlayabileceğini açıkladı.

korona virüs vaka sayılarında artış

  • Uzay Endüstrisinin devlerinden olan Elon Musk Covid-19 ile ilgili solunum cihazlarının yetersiz olacağını öngörerek solunum cihazı üretimine başlayacağını duyurdu.
  • Avrupa Parlamentosu bugün corona virüsün sebep olduğu ekonomik zararı görüşmek için toplandı.

Detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu