Koronavirüs

Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında Yeni Tedbirler Açıklandı

İşte Yeni Koronavirüs Tedbirleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan akşam saatlerinde yaptığı açıklamada koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni tedbir kararlarını açıkladı

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve çok kısa bir zaman zarfında tüm dünyaya yayılan Covid-19 Yeni tip Koronavirüs can almaya tüm hızıyla devam ediyor.

Sosyal Mesafe İhlallerine Devam

istanbul sosyal mesafe ihlali

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ülkemizde de etkisini arttırarak sürdürmeye devam ediyor. Her geçen gün ülkemizde yapılan test sayılarının artmasıyla pozitif vaka sayısında da doğru orantılı bir artış görülmekte. Hükümetten ve Sağlık Bakanlığından yapılan ‘’Evde Kal’’ ve ‘’Hayat Eve Sığar’’ çağrılarının ardından vaka sayılarının en çok görülen ili hiç şüphesiz İstanbul oldu. İstanbul’da halk bu çağrılara ne derece riayet etti bilinmez ancak her gün her saniye sokaklarda sosyal mesafe kuralı bir çok kez ihlal ediliyor. Bu sebeple Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bilim Kurulu’nun da kararları göz önünde bulundurularak akşam saatlerinde yaptığı açıklamalarda yeni kararları açıkladı.

Bu kararlar ise şu şekilde

maske zorunlu

-65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağına ek olarak 20 yaş ve altı vatandaşlarımızın da sokağa çıkması yasaklandı.

-Pazar yerleri ve market gibi toplu alanlarda maske ve eldiven takılması zorunlu hale getirildi.

-30 Büyükşehir ve Zonguldak illerine giriş çıkışlar tamamen yasaklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu