Koronavirüs

Dünya Sağlık Örgütü Açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü: Daha En Kötü Durum Yaşanmadı

covid19

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemi salgınında dünyamızın henüz “en kötü durumla” karşılaşmadığını aktardı.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, DSÖ’nün Cenevre’deki merkezinde video konferans yoluyla bir basın toplantısı düzenledi. Bu basın toplantısında dünyanın her noktasının bu salgınla mücadelesini sürdürdüğünü aktardı.

Koronavirüs salgınına karşı dünyanın ortak payda da buluşarak “küresel dayanışma” ve “ulusal birlik”i sağlaması gerektiği vurgulandı.

Ghebreyesus, “Bu ikisi olmadan, inanın ki durumlar iyiye gitmeyecek hatta daha kötüsü de bizi bekliyor. Bu durumu önleyelim. Bu öylesine riski fazla bir salgın ki daha pek çok kişi anlayabilmiş durumda değil.” dedi.

YENİ TİP KORONAVİRÜS (KOVİD-19) ÇOK TEHLİKELİ BİR VİRÜS KOMBİNASYONU

covid19

Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) üye olan aktif 194 ülke için “koronavirüse karşı ulusal birlik” sergilemelerinin önemini tekrarlayan, ulusal birliğin küresel dayanışmayı da ancak bu şekilde oluşturarak başarıya ulaşacağını vurgulayan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, “Bu Koronavirüsü birbirimizle kavga etmek veya siyasi alanlara taşımak için bir fırsat olarak kullanmayın. Bu çok riskli ve tehlikeli bir durum. Ateşle oynamak gibi bir şey. Lütfen birlikte hareket edin.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu virüs tehlikeli. Bu virüs bir numaralı halk düşmanı. Koronavirüs çok yeni ve grip hatta gripten daha ciddi bulaşma özellikleri var. Tıpkı grip gibi çok bulaşıcı. Aynı zamanda da SARS ve MERS gibi oldukça fazla öldürücü gücü olan bir virüs. Bu virüsün çok tehlikeli bir kombinasyonu var.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu