GündemTeknolojiTüm Haberler

YouTube, Yeni Özelliklerini Premium Abonelerde Denemeye Başlıyor

YouTube, test aşamasındaki tüm özellikleri yalnızca premium aboneler için aktif ediyor.

YouTube, Premium yani ücretli aboneler için özel seçenekler sunmaya devam ediyor. Google bundan sonra testteki tüm özelliklerini tamamen premium kullanıcılar için açacağını duyurdu. YouTube aslında bunu teşvik olarak sunuyor. Ne kadar etkili olup olmayacağı ise şimdilik belli bilinmiyor, gelecek günlerde hep beraber göreceğiz.

Premium Kullanıcılara Üç Yeni Özellik Sunulacak

Geçmişte PiP yani resim içinde resim özelliğini rastgele bazı kullanıcılarda beta kapsamında test eden YouTube, bundan böyle daha verimli sonuçlar elde edebilmek ve standart kullanıcıları ücretli birer aboneye dönüştürebilmek için kapsamını önemli oranda geliştirme kararı aldı.

Premium kullanıcılara sunulacak üç yeni özellik geldi. iOS’ta videolar doğrudan ana ekrandan izlemenize ve aramanıza izin verilirken, videoların sesle aranmasına da imkan tanınıyor. Buna ek olarak yeni dillerde konuya göre filtreleme seçenekleri de geldi. Şu anda İspanyolca, Fransızca ve Portekizce dillerinde destekleniyor. Elbette hepsinin zaman sınırlı erişimi var.

YouTube Premium; reklamsız görüntüleme, arka planda oynatma ve diğer bir dizi ek detayla birlikte artık ek özelliklerin de doğrudan bu platform üzerinden test edilmesini sağlıyor.

Premium Kullanıcılara Üç Yeni Özellik Sunulacak

PiP Nedir?

PiP ( Picture in Picture) yani resim içinde resim, başka sayfalarda dolaşmaya devam ederken YouTube üzerinde önceden açılmış bir videoyu izlemeye devam etmeyi sağlayan bir eklentidir. YouTube’un bu özelliği, ilk çıktığında sadece Premium kullanıcılarla sınırlıydı. Haziran 2018 tarihindeyse bu özellik ABD’deki premimum olmayan kullanıcılara da gelmeye başladı. Dokuz aydan uzun bir sürenin sonunda ise ABD dışına çıkarak dünyaya açıldı.

 

.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu