DünyaGündemKoronavirüsTüm Haberler

Twitter, Trump’ın Tweetini Sansürledi!

ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüse karşı mücadelesi hala sürüyor. ABD Başkanı Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Covid-19'a bağışıklık kazandığını yazdı fakat Twitter söz konusu tweeti "yanıltıcı bilgiler içerdiği gerekçesiyle" sansürledi. Ayrıca Trump'ın test sonucunun negatif olduğu bilgisi hala gelmedi.

Twitter hesabından Covid-19’a karşı bağışıklık kazandığını duyuran ABD Başkanı Donald Trump’ın bu tweeti sansürlendi. Ayrıca 74 yaşındaki Trump, test sonucunun negatif olduğu bilgisi gelmemesine rağmen kampanya turuna döneceğini de duyurdu.

Trump Florida’da Miting Düzenleyecek

Kamuoyu araştırmalarında Demokratların adayı Joe Biden karşısında geride gösterilen Trump, seçimin en kritik eyaletlerinden olan Florida’da bir miting düzenleyecek. Trump bu mitingin ardından, 2016’da yapılan seçimlerde az farkla kazandığı Pennsylvania ve Lowa eyaletlerinde de seçim mitingleri yapacak. Bu iki eyalette de yapılan kamuoyu araştırmalarında Trump’ın rakibi Biden önde görülüyor.

“Hastalığa karşı bağışıklığım var.”

Pazar günü Fox televizyonuna röportaj veren Başkan Trump, virüsü tamamen atlattığını söyledi. Kendisine deneysel bir antikor tedavisi uygulandığını ve artık hastalığa karşı bağışıklığı olduğunu ifade etti. Ayrıca Trump, 

“Bir kez atlattığınız zaman bağışıklık kazanıyorsunuz. Ben bağışıklık kazandım. Belki kısa bir süre için belki uzun bir süre için. Başkan’ın sağlığı çok iyi” ifadeleriyle sevenlerine haber verdi.

Hastalığa karşı bağışıklığım var.

Twitter Başkan Trump’ın Tweetini Sansürledi

Röportajda verdiği mesajın benzerini Twitter üzerinden paylaşan Trump’ın “bağışıklık” tweeti platform tarafından gizlendi. Twitter tarafından Trump’ın bu tweetine,

“Bu tweet, Covid-19’la ilgili yanıltıcı ve potansiyel olarak zararlı bilgilerin yayılmasına ilişkin Twitter kurallarını ihlal etmektedir. Bununla birlikte Twitter, mesajın erişilebilir olmasının, kamuoyunun çıkarına olabileceğine karar vermiştir” uyarısı kondu.

Trump Hastanede Yalnızca Üç Gün Kaldı

Trump, yalnızca üç gün Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede kaldı. Pazartesi günü taburcu oldu. Beyaz Saray doktoru Sean Conley, ABD Başkanı Trump’ın artık başkalarına koronavirüs bulaştırma riskinin olmadığını ilan etti. Fakat Trump’ın koronavirüs testinin negatif olup olmadığına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu