GündemKoronavirüsTüm Haberler

Türkiye’de Her 100 Kişiden 11’i Koronavirüse İnanmıyor!

Yapılan ankete göre, Türkiye'de her 100 kişiden 11'i koronavirüse inanmıyor ya da abartıldığını düşünüyor.

Türkiye koronavirüs salgını sürecinde 6 ayı geride bıraktı. Türkiye’de koronavirüs nedeniye binlerce kişi hayatını kaybetti. Buna rağmen halen koronavirüse inanmayanlar var.

Türkiye’nin %11’i Koronavirüse İnanmıyor!

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin yapmış olduğu ankete göre Türkiye’de her 100 kişiden 11’i koronavirüse inanmıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 33’ü ise koronavirüsün abartıldığını düşünüyor. Katılımcıların yüzde 15’i ise koronavirüsün dış güçler tarafından getirildiğini ifade ediyor. İşte o anket:

Şaşırtan Anket Sonuçları

 

Sonuçlar Çok Tehlikeli!

Anketin sonuçlarını koronavirüse yakalanan ve ölümden dönen Profesör Doktor Bülent Tutluoğlu NTV’de değerlendirdi. Ölümden dönen Profesör Doktor Bülent Tutluoğlu konuşmasında, oranları çok yüksek ve şaşırtıcı bulduğunu söyledi. Ayrıca inanmayanları bir pandemi hastanesine götürüp dolaştırmak gerektiğini söyleyen Tutluoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti:

” Hastalığın varlığına inanmamak çok düşündürücü. Ölen hastalar, ölen doktorlar… Hakikaten çok dramatik bir olay yaşıyoruz. Araştırmanın sonuçlarına göre neredeyse toplumun yarısı ya bu hastalığa inanmıyor ya da abartıldığını düşünüyor. Bu da çok tehlikeli. Aslında toplumda gördüğümüz maske kullanmamakta ısrar eden, maskeyi yanlış kullanan, maskeyi koluna takan arkadaşlar herhalde inanmayan gruptan. Ben bir hekim olarak bu olayı ilk başlarda çok yoğun olarak yaşadım. Yoğun bakımda uzun süre yattım, zor kurtuldum, ölümden döndüm. Birçok hekim arkadaşım ölüyor, sağlık çalışanları ölüyor. Buna artık inanmamak, çok akıllıca değil”.

Koronavirüse inanmıyor olsanız bile önlemlerinizi almayı ihmal etmeyin. Sevdiğiniz birine bulaştırma riskini aklınızdan çıkarmayın. Tedbiri elden bırakmayın! Maske! Mesafe! Temizlik!

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu